Yeşilay’a teknoloji ve fuhuşla mücadele için 15 milyon

yesilayBizim zamanımızda aşırı içki ve tütün tüketimine karşı mücadele eden ve halkın desteğiyle yaşayan Yeşilay, devletin ari menfaatleri çerçevesinde fuhuş ve teknolojiyle mücadele etmeye başladı. Hayır yanlış bir yazım yok teknoloji bağımlığıyla mücadele ediyor kurum…

Yeşilay Cemiyeti, bir vakıf kurdu. Vakfın kuruluş kararı önceki gün Resmi Gazete’de yayınlandı. 3 milyon liralık mal varlığı ile kurulan vakfa, her yıl bütçeden kaynak aktarılacak. Hem de öyle böyle bir para değil, vakfın 2015 ödeneği 15 milyon lira olacak ve tutar her yıl yeniden değerleme oranında artacak bu para.

Yeşilay aslında bunun yolunu birkaç senedir yapıyor. Ben bile bunun kaç tane haberini yaptım hatta kurum içinde bir takım kendini bilmez, teknoloji cahilleri benim peşime bile düştü.

Neydi o haberler? Hatırlayalım:

Yeşilay’dan internet cahilliği

BTK tekoloji orucu öneren Yeşilay ile internet bağımlığı savaşı verecek

Yeşilay’dan sosyal medyaya fomofobik yaklaşım

Böylesi kurumları böylesine bilmediği işler içine çekmek çok acayip. Hani her şeyi anladım da o fuhuşu nasıl engelleyecek? Eğer teknolojiye yaptığı gibi yaparsa şunu demesini bekleyebiliriz: “Eğer bir kadına karşı bir şeyler hissederseniz ve o sizin karınız değilse kuruyup düşer ona göre…”