2020’de Nasıl Para Harcayacağız?

Akıllı telefonlar, tabletler, internet üzerinden alışveriş derken nakit para iyiden iyiye hayatımızdan çıkmaya başladı. Visa Europe yaptığı açıklamada bundan sonraki yatırımlarının mobil para transferlerine yönelik olacağını bildirdi. Bunun en büyük sebebi de gerçekleştirilen bir öngörü. Yapılan açıklamada 2020 yılında gerçekleştirilecek olan alışverişlerin %50’den fazlası mobil cihazlar üzerinden gerçekleştirilecek.

Açıklama aslında bir satın alma toplantısında yapıldı. Visa Europe, Best Buy ve Carphone Warehouse’un ortak firması olan MMN’nin (Mobile Money Network) yüzde 15’ini satın aldığını duyurduğu toplantıda neden bu yatırımı gerçekleştirdiğini yukarıdaki gibi açıkladı.

Şu anda Birleşik Krallık’ta, harcanan her 3 poundun 1’i kartlar üzerinden gerçekleştiriliyor. Yapılan toplantıda bu trendin giderek insanların para harcama alışkanlıklarını değiştireceği görüşü paylaşıldı. Bundan sonraki adımda MMN ve Visa Europe telefon operatörlerine kolay ve kullanıcılara rahatlıkla sunulabilecek bir mobil ödeme platformu sunacak.