Verizon Evlere 4G’yi Getirdi

Türkiye’deki çalışmaların ötesinde yurtdışında, özellikle Amerika’da 4G ciddi adımlar atmaya devam ediyor. Verizon, özellikle Amerika’nın şehir dışındaki alanlarda genişbant interneti evlere kadar taşımayı planlıyor. Bunun için kolları sıvayan firma özellikle genişbant internet altyapısının bulunmadığı yerlere özel HomeFusion ürününü geliştirdi.

Özellikle Time Warner Cable ve Comcast gibi ciddi kablo firmalarının güçlü olduğu yerleri hedefleyen Verizon, 2013 yılında LTE’yi ulaştırdığı her alanda bu hizmeti vermeyi amaçlıyor. Teknolojinin uygulandığı yerlere verilen hizmet 5-12 mbit hızında olacak.

Kabul eden müşteriler 200 dolarlık bir yatırımı gözden çıkartmak durumunda. Bunun sebebi firma yetkililerinin gelip evlere yaklaşık bir bidon büyüklüğündeki anteni inşa etmeleri olarak bildirildi. Fatura ise 90 dolar karşığında 20 GB veri, 120 dolara da 30 GB olarak belirlenmiş durumda. Her ne kadar köyler ve ufak şehirlere hitap etse de, Amerika’da sıklıkla kullanılan Netflix ve Hulu gibi hizmetler için bu veri paketleri küçük kalıyor.