Apple, ufacık bir İspanyol şirketine açtığı patent davasında beklemediği bir yenilgi aldı. Nuevas Tecnologias y Energias Catala, kısaca NT-K isimli şirket, Apple’ın 2010 yılından beri sürmekte olan “iPad taklidi olan Çin yapımı tabletlerin İspanya’ya getirilmesinin yasaklanması” davasını kazandı. iPad aynı davayı bu ülkede Samsung’a da açmıştı.

NT-K yetkilileri, Apple’ın piyasaya girerken tek olmak adına mevcut tüm marka ve modellere bu davayı açtığını belirtirken “biz onlara kıyasla hiçbirşeyiz, sıfırız. Bizi hedef aldıklarını düşünmüyoruz. Aslında piyasanın tamamına bu davayı açtılar” dedi.

Bilindiği gibi Apple şu ana kadar 10 ülkede Samsung’a akıllı telefon ve tablet konularında dava açtı. Geçtiğimiz hafta Apple’ın Avusturalya’da açtığı davayı yine Samsung kazanmıştı.

NT-K, şimdi kendine açılan dava boyunca yapamadığı satışlar için Apple’a karşı dava açtı ve tazminat istedi. Mahkeme öncesinde restoranlardan yemek ısmarlamak için 15 bin adet tablet siparişi aldıklarını dile getiren şirket yetkilileri 5 milyon euro zarardayız dedi.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.