Avea genç projeleri ödüllendirdi

Avea’nın Evreka Proje Yarışması finalinde “Evreka” diyerek birinciliği kazanan 6 üniversiteli genç; Güney Afrika, Dubai veya Romanya’daki Türk Telekom grup şirketlerinde staj programına katılacak. Yarışmanın ikinci ve üçüncü olan takımları da; Avea’da staj imkanı, kariyer koçluğu programına veya Avea Pazarlama Okulu’na katılım seçeneklerinden birine tercih etmeye hak kazandı

AveaMasters genç yetenek programı kapsamında Avea yöneticilerinin koçluğunda başlatılan Evreka Proje Yarışması sonuçları açıklandı. AveaDoktorum isimli proje birinci olurken; ikinci ve üçüncülüğü ise sırasıyla AveaAcademy ve Altın Günü projeleri aldı.
Türkiye genelinde 20 üniversiteden 43 öğrencinin projelerini yarıştırdığı yarışmada, öğrenciler adeta iş hayatının ön provasını yaptı. Kazanan takımlara ödülleri ise Avea yöneticileri tarafından verildi.
Yarışmanın birinci gelen takımındaki 6 öğrenci; Güney Afrika, Dubai veya Romanya’daki Türk Telekom grup şirketlerinde 1 haftalık staj programına katılma hakkını kazandı. İkinci ve üçüncü gelen takımın öğrencileri ise; Avea’da staj imkanı, kariyer koçluğu programına veya Avea Pazarlama Okulu’na katılım arasında tercih yapacak.

Yurtdışındaki Türk Telekom grup şirketlerinde 1 haftalık staj yapma fırsatı yakalayan öğrenciler, AveaDoktorum isimli projeleri ile birinci geldi. Projede mobil sağlık üzerine çalışan ekip, online reçete sistemi ile ilaç alımı ve mobil telefondan doktorla görüşme yapılması gibi imkanlar sundular. Öğrenciler sosyal sorumluluk çalışması çerçevesinde ise kullanılmayan ilaçların değerlendirmesini kapsayan bir sunum gerçekleştirdiler.

Avea’da staj yapma, kariyer koçluğu veya Avea Pazarlama Okulu’na katılma hakkı kazanan ikinci ve üçüncü takımların projeleri ise; sırasıyla AveaAcademy ve Altın Günü oldu.

AveaAcademy Projesinde gençler üniversite kampüslerinde mobil cihazlarını kimlik, yemek kartı, kütüphane kartı, toplu taşıma bilgilendirmesi vb. gibi pek çok öğrencinin ihtiyacını karşılayan bir çözüm üzerine çalıştılar. Sosyal sorumluluk projesi olarak ise; “Tiyatro Engel Tanımaz” sloganıyla pilot şehirler seçilip, engelli vatandaşlarımıza tiyatroya gidebilecekleri uygun ortamı sağlayarak, oyun izleme fırsatı sunma fikri üzerine çalıştılar.

Üçüncü olan Altın Günü projesinde ise; gençler hem ev hanımlarını mobil sektöre kazandıracak avantajlı bir tarife oluşturdular hem de geliştirdikleri mobil uygulama ile geleneksel Altın Günü kavramını kolay kullanır bir ara yüz ile mobil cihazlara taşıdılar. Sosyal sorumluluk tarafında ise gençlerin sosyal sorumluluk projesi üretmesine liderlik ve yönlendirme yapılmasını kapsayan bir çalışma gerçekleştirdiler.
Yarışmada dereceye giren öğrencilerin, iş dünyasında pazarlama, teknoloji, finans ve satış vakaları ile yaratıcı çözümler üreterek takım arkadaşları ile başarılı çalışmalara imza attıklarını belirten Avea İnsan Kaynakları Kıdemli Direktörü Bahattin Aydın, “6 yıldır devam ettirdiğimiz ve bu yıl AveaMasters adını alan programımız üniversiteli gençler arasında artık bir marka haline geldi. Evreka Yarışması da bu markanın en iyilerinin seçildiği bir platform” dedi.

Aydın sözlerini şöyle sürdürdü: “Proje ile tüm gençlerimiz Avea ile iş hayatının provasını yapma şansı elde ettiler. Ders ve sınav maratonu arasında bu kadar uzun soluklu bir yarışmada finale kalmak büyük başarı. Gençlerimizin projelerini dinledikçe gururlandık, hayata geçirdiklerini gördükçe ne kadar doğru bir iş yaptığımızı bir kez daha anladık.”