sarjVodafone bizim yeni teknoloji sayesinde yüzde 25 daha fazla şarj dayanıyor dedi ve oralık şenlendi. Daha basın toplantısında gazetecilerin “iyi de ötekilerin şarj durumu nedir” şeklindeki yoğun sorulara maruz kalan şirket belli ki Avea’yı da ikna edememiş.

Bugün büyük gazetelere tam sayfa ilan veren Avea, Vodafone’u isim vermeden hedef alan çok ciddi açıklamalarda bulunmuş. Bunları TKNLJ formatında inceleyelim:

  • Avea açık bir biçimde atmayın hepimizin teknolojisi aynı şarjımız aynı gidiyor demiş
  • Avea tabii ki bizimkilerin şarjı daha az gidecek bizimkiler çok konuşuyor demiş
  • Dünya ortalamasının iki katı kadar internete girildiğini öne sürmüş
  • Türkiye’deki en çok mesajı Avealılar atıyor demiş
  • Bu reklamı yapmaları çok tehlikeli çünkü herkes biliyor ki şarjı bitiren en önemli etmenlerden biri baz istasyonu sayısının yetersizliği… Avea’nın da baz istasyonu konusunda karnesi harika sayılmaz
  • Avea çok konuşturup çok SMS attırmakla değil karlılıkla da övünebilmeli… Ama hepimizin bildiği gibi hiçbir basın toplantısı veya bülteninde kar-zarar tablosundan hiçbir şekilde bahsetmiyorlar (Bu konuyu dile getirmekten vazgeçmeyeceğim. Bir gazeteci olarak aptal yerine konmayı ben kendi adıma reddediyorum)
  • Reklam fikri çok güzel olmuş. Ama polemik kapısı bir kez açılırsa oradan içeri girenlerden bir tek bunun haberini yapan gazeteciler karlı çıkar. Şirketlerin birbirini yemesi seköre daima zarar vermiştir…

1 Yorum

  1. Avea ile diğer operatörler aynı teknolojiyi kullanmıyor, herhalde Avea da bu reklamı hazırlayan departman dikkat etmemiş. GSM 1800 kullanan Avea ile sürekli olarak zayıf sinyal alınırken ( çekim alanında değilsek ) GSM 900’de sabit ama kalitesi düşük sinyal alınıyor.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.