Bedelli askerlik araba sattırdı

Bedelli askerlik araba sattırdı

Yaklaşık 50 bin kişinin başvuruda bulunduğu bedelli askerlik ile ilgili haberlerin çıktığı 7 Kasım 2011’den 11 Haziran 2012 tarihine kadar, sahibinden.com’da yaklaşık 400 kişi bedelli askerlik ücretini ödeyebilmek için araçlarını satılığa çıkardı.

sahibinden.com verilerine göre, açıklamasında “Bedelli askerlik nedeniyle satılık” olduğu belirtilen 378 otomobil ilanı, 12 motosiklet ilanı bulunuyor. Satılığa çıkarılan otomobillerin ortalama fiyatı 19 bin 750 TL olarak şekillenirken, motosikletlerin ortalama fiyatı ise 2 bin 850 TL oldu.

En çok ilana sahip ilk iki marka yüzde 13’le Opel ve yüzde 12’yle Ford olurken, yüzde 9’luk paya sahip Volkswagen ve Renault üçüncü sırada yer aldı. Yüzde 8’lik orana sahip Peugeot ise dördüncü oldu.

“Bedelli nedeniyle satılık” ilanlarının en çok verildiği il yüzde 26 ile İstanbul olurken, yüzde 14’le Ankara ikinci sırada yer aldı. Yüzde 5’le İzmir en çok ilan verilen iller sıralamasında üçüncü sırada yer alırken, İzmir’i yüzde 4’le Konya ve yüzde 3’le Gaziantep izledi.

sahibinden.com’da bedelli askerlik yapmak isteyenlerin vasıta ilanlarının yanında emlak ve arsa ilanları da yer alıyor.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş