IWCI-BesiktaseSporKulubu7 bölge şampiyonunu uluslararası mücadelede için İstanbul’da ilk kez bir araya getiren League of Legends Uluslararası Wild Card Özel Turnuvası’nın (IWCI) final karşılaşmasında şampiyonluk, turnuvaya Türkiye’yi temsilen katılan Beşiktaş eSpor Kulübü’nün oldu. Beşiktaş eSpor Kulübü, finalde rakibi Brezilyalı INTZ’yi 3-1 mağlup ederek Türkiye şampiyonluğunun ardından bu kez bölge şampiyonluğuna uzandı.

Bu yıl ilk kez Türkiye’de gerçekleştirilen League of Legends Uluslararası Wild Card Özel Turnuvası, 21-25 Nisan tarihleri arasında Türkiye, Japonya, Latin Amerika, Brezilya, Okyanusya, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Uzakdoğu Asya bölge şampiyonları arasında heyecan verici bir liderlik mücadelesine sahne oldu. Turnuvanın final maçı, 25 Nisan’da Maslak Volkswagen Arena’da görkemli bir eSpor şöleni eşliğinde gerçekleştirildi. Biletlerinin satışa çıkmasını takiben 2 gün içinde tükenen etkinlik, 5 binden fazla eSpor tutkununu bir araya getirdi.

Düzenlenen uluslararası turnuvada League of Legends Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi Şampiyonu Beşiktaş eSpor Kulübü’nün gurur verici bir mücadele ortaya koyduğuna dikkat çeken Çolakoğlu, “Türkiye’de ilk kez gerçekleştirdiğimiz bu uluslararası turnuvada ülkemizi temsil eden Beşiktaş eSpor Kulübü’nün şampiyon olması sevincimizi daha da arttırdı. Türkiye’de, Beşiktaş’ın eSpora verdiği destek dünyada da bir ilki temsil ediyor. Mayıs ayında ABD’nin Florida eyaletinde yapılacak küresel liderlik mücadelesinde takıma şimdiden başarılar diliyorum. Türkiye şampiyonluğu ve bölge şampiyonluğunun ardından, üç ay içinde üç farklı kupaya uzanma şansı bulan Beşiktaş eSpor Kulübü başarılarıyla hepimizin göğsünü kabartıyor” dedi.

Beşiktaş eSpor Kulübü, finalde Brezilyalı rakibiyle yaptığı ilk maçı kaybetmesine rağmen Volkswagen Arena’yı hınca hınç dolduran 5 binden fazla seyircinin coşkusunu arkasına alarak muhteşem bir çıkış yakaladı. Özellikle rakibi karşısında geriye düştüğü üçüncü maçı kaybetmek üzereyken seyircinin tezahüratıyla inanılmaz bir geri dönüşe imza atan Beşiktaş, ilk yenilginin ardından üst üste aldığı 3 galibiyetle turnuvada şampiyonluğunu ilan etti.

Beşiktaş’ın ünlü taraftar grubu Çarşı, Beşiktaş’ın diğer tüm maçlarında olduğu gibi eSpordaki mücadelesinde de takımını yalnız bırakmadı. Beşiktaş formalarıyla salonu dolduran Çarşı grubu taraftarı, futbolun benzersiz coşkusunu eSpora da yansıttı.

Turnuva boyunca İngilizce, Portekizce, Japonca gibi pek çok dilde canlı anlatımla yayınlanan maçlar, 5 gün boyunca milyonları ekran başına çekti. Anlık olarak 200 bin kişinin izlediği Wild Card yayınlarını tüm dünyada toplam 3 milyondan fazla tekil kullanıcı takip etti.

Türkiye’de, internet üzerinde LoL TV’den (tr.twitch.tv/riotgamesturkish) canlı yayınlanan karşılaşmalar ve büyük final mücadelesi, spor yorumculuğunun başarılı isimleri arasında yer alan ve geçtiğimiz ay Riot Games ile anlaşan Kaan Kural’ın yorumlarıyla renklendi.

League of Legends Uluslararası Wild Card Özel Turnuvası Şampiyonu Beşiktaş eSpor Kulübü, Mayıs ayında ABD’nin Florida eyaletinde Donald L. Tucker Civic Center’da gerçekleştirilecek olan 2015 Sezon Ortası Özel Turnuvası’na (MSI) katılacak. Böylece ABD, Çin ve Güney Kore gibi eSpora ev sahipliği yapan ülkelerin takımlarıyla aynı kategoride, bu kez küresel liderlik için mücadele edecek.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.