BKM Express yüzünden her tür Facebook saldırısı artacak

BKM Express yüzünden her tür Facebook saldırısı artacak

bkm_expressBKM Express, ödeme sistemleri sektöründeki öncülüğünü yapay zekâ, inovasyon ve e-bağış alanında sürdürmeye devam ediyor. Sunduğu altyapıyla bireyler ve sivil toplum kuruluşları arasında bir köprü vazifesi görerek, bağış süreçlerini hızlandıran BKM Express, tanıttığı yeni uygulamayla Facebook Messenger sohbet ekranı üzerinden de e-bağış yapmaya olanak sağlıyor.

Facebook Messenger’da BKM Express sohbet ekranını açan kullanıcılar, BKM Express Destek Merkezi ile mesajlaşabiliyor veya BKM Express Messenger Bot aracılığıyla sadece birkaç adımda bağışta bulunabiliyor.

Bunlar bültenin tanıtıcı metni. Gelelim soru ve yorumlara. BKM neden böyle bir şey yapmaya ihtiyaç duydu? Niye cebimizdeki kredi kartını Facebook ortamına aktarmamızı istiyor? Derdi ne? Her şeyimizi hallettik de tek sorunumuz bu mu kaldı?

BKM ile defalarca bir raaya gelip yurt dışındaki farklı gruplara, mesela Apple, Google ve Sony gibi yapılara kaç para verdiğimizi söylemesini istedim. Bunu asla kabul etmediler. Ülkeye yararı dokunacak o kadar şeyi geri çevirdikten sonra Facebook üstünden robota para verme konusunu mu çok önemli saydı?

Sivil toplum kuruluşlarına destek vermek isteyenler için bunun binlerce yolu var. Facebook üstünden robota mesaj atmaya mı kaldı işimiz? Şimdi ortaya çıkacak ve Facebook dünyasını bize zehir edecek hesap çalma, insanları kandırma işlerine karşı ne yapacağız? BKM’nin buna karşı da çözümü var mı? Bana sanki orada kendi kaderimizle karşı karşıya kalacağız gibi geliyor…

Bir de olay şu: BKM gibi bilgi güvenliğinin tepesi bir kurum… Öyle sosyal medya ve benzeri ortamlarında kartına sahip çık diyeceğine cebinden çıkar da sağa sola dağıt diyor ya… Ben ona inanamıyorum…

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş