Cahilliği “baz” alarak konuşan insanlar

Cahilliği “baz” alarak konuşan insanlar

Yenimahalle Belediyesi, ilçedeki 255 baz istasyonundan 29’unu yıktı, 102’sinin de bakım onarım çalışmalarını durdurarak kullanılmaz hale getirdi. (Ve ardından bunu övünerek ajanslara anlattı)

Baz istasyonları ile gelen ihbarları anında değerlendiren Ankara’nın Yenimahalle Belediyesi, kaçak olduğu tespit edilen istasyonlara da anında müdahale ediyor.

Canlı yayın aracı süsü verilerek ilçede turlayan seyyar baz istasyonları (Canlı yayın aracı süsü verilmiyor ki mobil baz istasyonlarının şekli öyle) ile reklam panosu süsü verilen istasyonlar da zabıta ekiplerince sökülüyor. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara bölgesinde baz istasyonuna izin vermeyen tek belediye olduklarını kaydetti. (İngiltere’de radyolar yayına başlamış dikkat dikkat otoyolda bir araba ters istikamette gidiyor diye… Temel cevap vermiş hangi biri hangi birii)

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, belediye olarak yasalara uygun olmayan her işe engel olacaklarını söyledi. Yaşar, “Şirketler maliyeti düşük tutmak için halkın sağlığını tehdit eden kaçak baz istasyonları kurmak istiyor. Bunun için de tenha yerleri tercih ediyorlar. (Baz istasyonlarını neden tenha yerlere kurmak istesinler ki? Tenhaya kurmak işe yaramaz ki?)

Biz Yenimahalle Belediyesi olarak her bölgede kaçak baz istasyonu kurmak isteyenlerle aynı kararlılıkla mücadele ediyoruz. Vatandaşlarımızın sağlığı ile oynatmayız. Ankara’da bölgesinde baz istasyonuna izin vermeyen tek belediyeyiz. Para için kimse sağlıklarıyla oynanmasına izin vermesin ve ihbar hattımız arayarak bizlere yardımcı olsun.” dedi. (Kime ne zararı dokunmuş, teknik olarak ne yapılmış bunları bilmesine imkan olmayan insanların eline güç verince ben bazı kırdım diye haber yapıp ajanslara koşuyor.)

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş