Çaya çorbaya, mobile bilgisayara antivirüs

Akıllı telefon kullanıcılarına en güncel mobil güvenliği sağlamak amacıyla Kaspersky Mobile Security 9’un yeni sürümünü piyasaya sunan Kaspersky Lab, bu sayede kullanıcıların telefonlarının tüm tehditlerden korumayı hedefliyor.

Kaspersky Lab Mobil Çözümler Başkan Yardımcısı Sergey Nevstruyev konuyla ilgili olarak şunları söylüyor: “Kullanıcılar artık mobil tehlikelerin bilim kurgudan öte bir gerçek olduğunun farkında. Akıllı telefonlar, kullanıcıların giderek artan miktarda değerli bilgi taşımalarından dolayı siber suçluların önemli bir hedefi haline geldi.” dedi. Nevstruyev, Kaspersky Mobile Security 9 cep telefonu için bir antivirüs programından daha kapsamlı bir mobil güvenlik takımına sahip olduğunu vurguladı.

Kaspersky Mobile Security 9 akıllı telefon kullanıcılarını kötü amaçlı yazılımlardan ve spam’lerden koruduğu gibi istenmeyen çağrıları bloke ediyor, dosyaları ve iletişim bilgilerini meraklı gözlerden saklıyor. Çözüm, geliştirilen eşsiz mahremiyet koruma teknolojileri sayesinde tek bir düğmeye basarak belirlemiş olduğunuz kişilerin iletişim bilgilerini, arama kayıtlarını, SMS’lerini saklamanızı ve bu kişiler tarafından arandığınızda telefonunuzun sessiz (mute) modda çalmasını sağlıyor.

Akıllı telefonunuzun kaybolması veya çalınması durumunda Kaspersky Mobile Security 9 bilgilerinizin gizli kalmasını sağladığı gibi kaybolan telefonun yerinin belirlenmesine, gizli dosyalarının silinmesini veya özel bir SMS yollanarak uzaktan bloke edilmesini de sağlıyor. Çözüm, “GPS Find” özelliği ile aynı zamanda kaybolan aracın yerini belirleyebiliyor, telefonu bloke edebiliyor ve çalınan telefonuna yeni bir SIM kartı yerleştirildiğinde haber gelmesine de olanak veriyor. Kaspersky Mobile Security 9 çocuğunuzun telefonunuza yüklü ise çocuğunuzun yerini kolayca tespit etmenizi de sağlıyor. Kullanıcılar KMS9’nun Aile Kontrol Modülü ile özel tarifeli numaralar gibi çocuklarının veya kısıtlama getirmek istedikleri kişilerin arama yapacağı numaraları kısıtlayabiliyor.