Daha Sosyal Olana Daha Çok İndirim

Kaliforniya’daki bir moda dizayn atölyesi ürünlerini pazarlamak için çok ilginç bir yönteme başvurdu. Buna göre firma müşterilerinin sosyal medyadaki erişim gücü ölçüsünde indirim yapıyor. Bir kişi ne kadar çok kişi tarafından takip ediliyorsa o kadar ucuza moda evinden giyinebiliyor.

Gelelim bunun nasıl çalıştığına: İnternet sitesi üzerinden müşteriler Facebook, Twitter, Google+, tumblr, Kohtakte ya da Lookbook.nu hesaplarında kendilerinin kaç kişinin takip ettiğini taahüt ediyor. Siteden siteye değişse de twitter örneğinde müşteriyi 70 ile 200 kişi arasında takip eden bir kitle varsa 7 dolarlık bir indirime hak kazanıyor. 200’den fazlaysa bu indirim 15 dolara çıkıyor. Müşterinin yapması gereken şey ise belli bir reklam mesajını alıp duvarına koymak ve bunu mail ile firmaya bildirmek.

Volgaverdi adındaki bu firma aslında bu işin ilk örneği değil. Daha önce de tweet ya da facebook iletisi üzerinden sanal ürün satışı gerçekleştirilmişti. Ancak bu moda evi bunu ilk kez gerçek bir ürünü satın almada kullandı.

Related Posts

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.