Diğerleri sizi kutuluyor biz çözüm sunuyoruz

Sanallaştırma ve bulut altyapısı alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan VMware, 1 Nisan itibariyle Ankara’da açılacak olan yeni ofisi ile Türkiye’deki büyümesini sürdürüyor.

IDC’ye göre Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nde kurumların servis sağlayıcı bulutu hizmetlerine yapacakların harcamanın 2014 yılında 18,8 milyar dolara ulaşması öngörülüyor.

Bulut bilişim, bilgiişlem bölümlerinin zaman içinde gelişen, bilgiişlem uygulamaları yaratma ve son kullanıcıların hızla artan cihaz yelpazesinde hizmetleri tüketme yollarını değiştiren iş yaşamının ihtiyaçlarına yönelik hizmetler sunma biçimini değiştiriyor. Bulut bilişimin bilgiişlemle ilgili herşeyi değiştirme potansiyeli bulunuyor. Bu da büyük ölçekli kurumlara ve KOBİ’lere iş gereksinimlerine akıllı ve dinamik bir biçimde yanıt vererek rekabet avantajı yaratma olanağı tanıyor.

VMware Global Teknik Hizmetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Enis Konuk, bilgi teknolojilerinin hizmet olarak sunultuğu bulutun önündeki teknolojik engellerin ortadan kalktığını vurguladı.

İçinde bulunduğumuz dönemin şirket için çok heyecan verici bir dönem olduğunu belirten VMware Akdeniz Ülkeleri bölge Müdürü Shmulik Antebi de, coğrafi olarak büyüme kararının VMware’in pazara olan bağlılığını ortaya koyduğunu belirtti. Antebi, VMware’in 2010 yılında yüzde 41 büyümeyle 2,9 milyon dolar ciro ile dünyanın en büyük 5. altyapı şirketi olduğunu kaydetti. Antebi, VMware Türkiye’nin de VMware’in diğer ofislerine göre çok daha hızlı büyüdüğünü belirtti. Türkiye’de bakanlıkların yüzde 80’inin ve en büyük 15 finans kuruluşundan 14’ünün Vmware kullanıcısı olduğunu anlattı.