Emniyet araçlarını GSM şirketleriyle takip edecek

Avea ve Turkcell Emniyet Genel Müdürlüğü Avea ve Turkcell ile araç takibi projesi için imza attı. Emniyetin araçları 81 ilde 7 gün 24 saat takip edilecek, 155 çağrı merkezi ile direkt olarak entegre olacak.

Avea Kamu Satış Direktörü Mehmet Işık; “Avea olarak; M2M (Makineler arası iletişim) ve Araç Takip Sistemleri kapsamında sürdürmekte olduğumuz başarılı iş birliklerine, Türkiye’nin can damarlarından biri olan emniyet güçlerini de eklemiş olmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz. Türkiye’de bir ilke imza atan bu proje ile, mobil teknolojilerin hayatımıza kattığı değer çok daha net olarak görülebilecek.” dedi.

Turkcell Kurumsal Hizmetlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş,  EGM ile yaptıkları işbirliğinin kendileri için çok değerli olduğunu vurguladı. Kocabaş, projenin faydalarını şöyle özetledi: “Makineler arası iletişim (M2M) teknolojisi ile çalışan sistem sayesinde ilgili araçların nerede olduğu, kontağının açık olup olmadığı, ortalama hızı, servis bakım zamanı gibi verilere erişmek mümkün. Daha da önemlisi, acil durumlarda arama gerçekleştiriyor ve araç arızalandığında uyarı veriyor. Bu özellikler hem araç içindeki emniyet mensuplarının güvenliği hem kamusal fayda, yakıt ve maliyet tasarrufu açısından çok önemli. Sistem yalnızca EGM’nin kontrolünde olacak ve bilgi güvenliği ön planda tutulacak. Turkcell olarak biz, bu projenin bir parçası olmaktan büyük memnuniyet duyduk. Sahip olduğumuz deneyim, altyapı ve teknolojik üstünlüğümüz sayesinde gerek EGM gerekse diğer kamu kurum ve kuruluşları ile bundan sonra da çok değerli iş birlikleri gerçekleştirmeyi umuyoruz.”