Facebook kendi kafasına sıkacak

Facebook kendi kafasına sıkacak

intiharFacebook şanslı değildi. İyi bir iş modeli ve sevgi kelebeklerinin tüm doğasını kullanarak bugünkü günlerine geldi. İş modeli herkese platformu üstünde kendi uygulamalarını geliştirmek için tanıdığı fırsatlarla oldu. Sevgi kelebeği dediğimiz şey ise çoğumuz farketmediği, yazıların altında sadece beğen butonunun olmasıydı.

Facebook üstünde yazar bir şeyi beğenmemezlik edemiyorsunuz çünkü öyle bir imkan sunulmuyor size. Bu da herkesin birbirine karşı çok güzel hisler beslemesine, mutluluk dolu bir ortam yaratılmasına neden oluyor. Çok fazla nefretin olduğu dünyada insanların kaçış yerinin olması bu yüzden.

Zuckerberg, kendine gelen çok fazla eleştiri yüzünden adının ne olduğu tam olarak belli olmayan bir “ben bunu beğenmedim” butonunu sisteme koyabileceğini duyurdu. Eğer baştan beri olsaydı sorun çıkmazdı ama bu yeni butonla sistemin sosyolojisi değişecek. Eskiden herkesi kendi takipçisi olarak alan insanlar bir anda daha seçici olmaya başlayacak. Beğenmeme durumunda insanlar birbirinden hesap soracak. Fitne girecek sevgi kelebeklerinin arasına.

Genç kesimden sürekli müşteri kaybeden Facebook bir de orta yaş ve üstü kesimin bu gibi şeylerle uğraşmak istememesi yüzünden yaşayacağı tedirginlikle kullanıcı kaybedecek..

Bu bir öngörü…

Bekleyin ve görün…

One Response to "Facebook kendi kafasına sıkacak"

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş