Facebook kullanıcı sayısının tek rakibi dünya nüfusu

Facebook kullanıcı sayısının tek rakibi dünya nüfusu

Dünyanın en kalabalık ‘sosyal’ ülkesi nerededir diye sorsak cevabının sosyal kelimesinden dolayı internetten geldiğini tahmin edersiniz. Facebook, açıklanan son rakamlara göre dünyanın en popüler sosyal ağı. Üstelik bu rakamın 2004’teki düzenli internet kullanıcılarının sayısının da üstünde olduğunu söylesek yine de şaşırır mısınız?

Google ile rekabeti ‘En Çok Ziyaret Edilen Web Sitesi’ dalında da devam eden Facebook’un tek rakibi dünya nüfusu istatistikleri (Türk Hava Yolları değilmiş ne yazık ki.). Royal Pingdom tarafından gerçekleştirilen istatistiki (!) karşılaştırmalara göre Facebook ayrıca yeryüzündeki en kalabalık ülkenin bile iki katından fazla nüfusa sahip. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ülke tanımlamasının herhangi bir birlik, devlet ya da topluluğa bağlı olmayan, tek ülke egemenliğindeki internet kullanıcılarından oluşan bir hayali ‘ülke’nin kastediliyor olması.
Bunun yanı sıra Asya’yı saymazsak tüm kıta parçalarındaki internet kullanıcılarından bile daha geniş bir nüfusa sahip olan Facebook yakında 922 milyon internet kullanıcısı bulunan Asya’yı da sollayacak gibi. A.B.D.’deki Ivy League adı verilen, ülkenin kuzeydoğusundaki seki kallavi üniversitenin öğrencilerini bir araya getirme fikrinden yola çıkan bir girişim olduğunu da göz önünde bulundurursak şu anda geldiği durum şaşılacak boyutta önemli bir hadise

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş