Facebook’da Yeni Aldatma Yolları

Facebook kullanıcıları hergün biraz daha boşa vakitlerini çalan ya da bilgilerine ulaşan aldatma yöntemleri ile doluyor. Artık siteyi kullanırken eskisinden daha dikkatli olmak gerekiyor. Sayısı artan bu yöntemlerden bazıları ise şöyle:

– Neredeyse iki yıldır kullanılan, profilinize kim girdi türü gruplar insanları cezbetmeye devam ediyor. Facebook’un bu konuda özel bir açıklaması da var, profilinize kimin girip çıktığını size söyleyecek bir uygulama yazılamıyor. Üstelik o merak ettiğiniz kişi de büyük ihtimalle girmiyor, umurunda bile değilsiniz.

– Fake Haberler. “Aman tanrım orta okul çocuklarının oral seks yapması, onları okullarından etti” gibi haberler gerçek değil ve girdiğinizde sizin bir sayfayı like etmenizin istenmesi pek iyiye işaret değildir. Son zamanların popüler lafını uyarlamak gerekirse, “Facebook yalnızca tatil fotoğraflarından ve yalan haberlerden ibaret değildir”

– İlk Status’ün. Yine yukarıdakinin aynısı, eğer sizi bir sayfaya yönlendiriyorsa ve bunu like etmenizi isityorsa, büyük ihtimalle yalandır. Ayrıca ilk Facebook status ünüz büyük ihtimalle “Wow this is much better than myspace” olmayacaktır.