Fare ve klavye azınlık raporu oldu

Şimdiye dek birçok fare ve klavye düşmanı, onu ortadan kaldıracak cihazla karşılaştık. Bunların pek çoğu bizi şaşırtmayı başardı, pek azı eski cihazları ortadan kaldırmayı başarabilecek yetenekte gözüktü.

Ama Leap isimli cihaz ile artık gelecek asla eskisi gibi olmayacak. İlk bakışta sıradan bir alet gibi duruyor. Kesinlikle öyle uçuk kaçık bir şekli şemali yok. Minicik, iPod boyutlarında şirin bir kablosuz cihaz. Bilgisayarınızın önüne koyuyorsunuz. Ve bu noktadan itibaren elinizin havada yaptığı her hareketi algılayarak bilgisayarınıza aktarıyor. Aynı Azınlık Raporu (Minority Report) filminde Tom Cruise’un yaptığı gibi…

Örneğinbir resmi büyütmek mi istiyorsunuz? Bu resmi havada yakalayın ve ellerinizi açarak büyütün. Kesinlikle fare ya da düz bir alana ihtiyacınız yok. Veya yazı mı yazmak istiyorsunuz? Alın elinize kaleminizi ve havada yazmaya başlayın. Klavyeye mi ihtiyacınız var? Havada yazın.

Parmaklarınızın milimetrenin yüzde biri kadar hareketini anlayarak bunu komuta dönüştürebilen cihaz, piyasadaki benzeri olmak için ürün hazırlayan geçen diğerlerinden 200 kez daha etkin bir biçimde tanıyor. Cihaz bu adresten ön siparişle 70 dolara satılıyor.