EBRD_anlasma_foto1Genişbant internet ve sabit telefon alanlarında sunduğu yenilikçi hizmetleriyle Türkiye’nin önde gelen alternatif telekom operatörlerinden olan TurkNet, İstanbul, İzmir, İzmit ve Bursa’da kurduğu fiber ağ alanını genişletmek ve hizmet kalitesini daha üst seviyelere taşıyarak daha fazla kullanıcıya erişmek amacıyla Avrupa Kalkınma ve Gelişim Bankası’ndan (EBRD) 9,5 milyon Euro (21,8 milyon TL) kredi aldı. Turknet bu kredi sayesinde Türkiye’de en uygun fiyatla internet ve sabit telefon hizmeti sunan sağlayıcı olma özelliğini daha ileri seviyelere taşımayı ve altyapı yatırımlarının kapsamını genişletmeyi hedefliyor.

Bu yazılanlar bültenden gelen kısım. İşin farklı yönlerine bakacak olursak çok güzel haberler bekliyor bizi: Öncelikle Türkiye’nin telekomünikasyon ile uğraşan kurumlarının kendi ağırlıklarıyla doğru orantılı da olsa yatırım yapabildiklerini görüyoruz ve buna çok seviniyoruz. Gerçekten de İstanbul’a girip fiber üstüne fiber çekmek yerine arka planda kalmış ama potansiyel arzeden illere gitmeyi düşünmek, bunun için bizim faizi bol bankaların dışında kaynaklara girmek de harika.

Bu yapılanları gerçekten canı gönülden kutluyor ve bunların sayısının artmasını diliyoruz. Umarım ülke, bu fiberleşme hareketine hakettiği desteği verir. Umarım her çağrı merkezi açılışına dahi uçarak giden devlet erkanı bu tarzda güzel hareketleri desteklenecek güzellikler kapsamına alır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.