sms-text-messagingPazarlamayla ilgili mesajlar özel izine bağlanınca şirketler panik oldu ve yalvaran sözler ve ağlayan gözlerle tekrar SMS gönderebilmek için izin istemeye başladılar. İzin istedikleri dil iletişim olarak çok yanlıştı. Öyle şeyler söylüyorlardı ki insanlar onların kötü bir şey yapmak için izin istediğini düşünüyordu.

Turkcell bu konuda ilginç bir adım atarak insanların bilgilerini almayı hedef kitlesi gençlere göre özelleştirmiş.

Genç Turkcell kullanıcılarına “gnçtrkcll sana yazıyor” diyor. Eğer siz onun size yazmasını istiyorsanız “BOSDEGILIM” yazıp 2222’ye gönderiyorsunuz. Cinsel çağrışımları var ama iletişim olarak tam hedef kitlesine göre. Kendi özlük bilgilerini vermeyi oyunlaştırıyor.

Bir de üstüne mesaj gönderme izni verenleri hediyelere boğuyor. Haftalık 1GB internet, haftalık 250MB internet, 3 ay geçerli hafta sonları hediye her yöne SMS ve haftalık her yöne 1000SMS paketlerinden biri; 20 Ağustos’ta yapılacak çekilişle Mini Cooper, Vespa, 2 kişilik Amerika seyahati, Microsoft Xbox One, iPhone 6, Samsung Galaxy S5, Turkcell T50, iPad Mini ve yurtiçi tek yön uçak bileti kazandırmayı taahhüt ediyorlar.

Ben beğendim. Ha Turkcell profesyoneller kulübü için patronlarımdan nefret ediyorum yazarsanız SMS gönderimine izin veriyor olabilirsiniz. Veya kamu paketindeyseniz için “bugün git yarın gel” yazıp SMS göndermeye izin verebilirsiniz.

Sanırım slogan yaratmada benden iyiler…

Dün bu hizmet çok ciddi dalga geçilerek Twitter’da trending topic oldu. Bu da işin bir parçası ve kontrollü iletişimiydi sanırım…