Gözünü seveyim bir dur be Microsoft

Gözünü seveyim bir dur be Microsoft

ms officeSevgili Microsoft harika bir iş yapıp iPhone ve iPad gibi eOS temelli cihazlar üstünde Microsoft Office hizmeti vermeye başladı. Aylık bazda minik paralar vererek kullandığımız bu uygulama içinde Word, Excel ve Power Point gibi ürünlerin PC ortamındaki kullanımına çok yakın bir deneyim sunuyor. Neredeyse çıktığından beri kullanıyor ve ciddi sonuçlar alıyorum.

Ancak sevgili Microsoft’un bir sorunu var. Bir türlü bu ofis yazılımının düzgün çalışan sürümünü tutturamıyor sanırım. Neredeyse 30 günün altında sürelerde güncelleme gönderip duruyor iOS ortamına. Hayır öyle 3 megabayt 5 megabayt olsa iyi… Arkadaş tüm uygulamalarına 300 megabaytın üstünde güncellemeler gönderiyor. Beher güncellemenin toplamı gigabaytı geçiyor neredeyse.

Bir de benim gibi hem telefon hem tablet kullanıyorsanız durumunuz daha vahim. Geliyor da geliyor Allahım…

Dün otomatik güncellemenin de açık olmasını kendine fırsat bilen uygulama, kotamın büyük bir bölümünü almış götürmüş. Konuyla ilgili sizinle birkaç not paylaşmak istiyorum:

  1. Arkadaş bir izanınız olsun. Fazla güncelleme yapınca gözümde kesinlikle daha muteber bir şirket olmuyorsunuz…
  2. Şu güncellemelerin 300 megabaytın altında olanı yok mu? Mutlaka her güncelleme bu kadar büyük olmalı mı?
  3. Ayda 20 liranın altında veriyorum belki… Ama kotadan aldıklarıyla bu para neredeyse iki katına çıkıyor. Toplam sahip olma maliyeti ciddi biçimde yükseliyor.
  4. Ürünlere yıllık taahhütle sahip olmadım. Tamamını satın da almadım. Yani bildiğiniz kiracıyım. Bu güncelleme efsanesi sürerse basar giderim farkındasınız bunun değil mi?

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş