Hükümet internetin işine gelmeyeniyle uğraşıyor

Hükümet internetin işine gelmeyeniyle uğraşıyor

sansurŞu anda hayata geçirilmeye çalışılan internet kanunu tamamen hükümet hakkında yayımlanan ve hükümetin deyimiyle iftiralara yönelik videoların internet üstünden kaldırılmasına yönelik. Bu konuda hükümet kesinlikle doğruyu söylemiyor ve samimiyetsiz.

Bunu kanıtlamanın çok kolay ve kesin bir yolu var: Girin Google’a ve videolar sekmesini seçin. Orada Deniz Baykal yazınca kaset, videolar ve seks kaseti gibi deyimler otomatik olarak geliyor zaten. Bunlardan herhangi birini seçtiğinizde bir sayfa dolusu Deniz Baykal’ın sözde seks videosu geliyor. Aynı şekilde girin ve 17 Aralık ertesinde oraya konmuş olan Mustafa Erdoğan’ın kasetini arayın. Bırakın kaset ve görüntüleri, bunların izini bile bulamazsınız.

Eğer bu kanun herkesin kişisel hak ve özgürlüklerini korumak için çıkarılmışsa bu kasetlerin her ikisinin de bulunamaması veya aynı şekilde kaldırılamamış olması gerekirdi. Ancak her nasılsa sadece Deniz Baykal ile ilgili kaset var orada.

İnternet tartışmaları çıktığından beri AKPli bakanlar da dahil herkes Deniz Baykal’a yapılan haksızlıklardan, çirkin saldırı ve iftiralardan dem vuruyor. Peki neden o kaset hala orada? Bu internet şirketleri sadece başbakan kasetlerini mi kaldırabiliyor?

Hal böyleyken iftira kasetlerini interneti kısıtlama nedeni olarak kimse ağzına almasın. Ben onların yerinde olsam utancımdan yerin dibine girerdim. Ama kimsenin utanıp sıkıldığı yok haberlerde hala Baykal’a yapılan yanlıştır denip duruyor.

NOT: Ben bu haberi yazdığımda Baykal’ın aynı videosundan 4 adet buldum. Umarım bu yazıyı kullanıp hemen bunları kaldırıp bak bu yalan söylüyor derler. En azından ülkeye bu anlamda da bir faydam dokunur.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş