İnnova sağlıkta devrim arayışı içinde

İnnova, uluslararası arenada gerçekleştirdiği Ar-Ge projeleri ile sağlık ve enerji sektöründe de güçlü bir aktör olma yolunda ilerliyor. Sağlık alanında yeni bir devri başlatacak Hipermed, enerji alanında da Türkiye’nin enerji üretim ve tüketimini düzenleyecek A2Nets ve İmponet projeleri ile uluslararası konsorsiyumlarda ülkemizi başarı ile temsil ediyor.

İnnova Genel Müdürü Ümit Atalay İnnova’nın bilişim teknolojileri sektöründeki liderliğini, uluslararası AR-GE projeleri ile sağlık ve enerji gibi farklı sektörlere de taşıdığını belirterek sözlerine şöyle devam etti: ”Hayata geçirdiğimiz her proje ile teknoloji alanındaki yetkinliğimizi tüm uluslararası arenada gösterebildiğimiz için çok mutluyuz. İnnova olarak hedefimiz spordan sağlığa, tarımdan finansa kadar tüm endüstrilerde anahtar teslim entegre çözümler sunabilmek. Müşterilerimizin iletişim, veri merkezi, süreç yapılandırması, yazılım ve güvenlik dahil BT alanındaki tüm ihtiyaçlarını üstün bir mühendislik gücü ve en yüksek kalite ile sağlamayı amaçlıyoruz. İnnova olarak, bu entegre çözümlerde tüm bileşenleri sağlayacak birikimimiz mevcut. 2011 yılında bu birikimleri projelere döndürmek için her türlü imkanı aynı azim ve kararlılıkla göstereceğiz.”

EUREKA kapsamında bir CELTIC projesi olan HIPERMED’i hayata geçiren İnnova, doktor – hasta ilişkilerinde yeni bir döneme girilmesini sağlıyor.

Proje ilişkin olarak bir açıklama yapan Ümit Atalay, Temmuz ayında TUBİTAK TEYDEB tarafından destek kararı alınarak Türkiye’de başlatılan ve CELTIC projesi olan HIPERMED’in sağladığı avantajlar sayesinde doktor-doktor ve doktor-hasta ilişkilerinde yeni bir döneme girildiğini belirtti.

Atalay sözlerine şöyle devam etti: “HIPERMED sayesinde önümüzdeki dönemde doktorlar hastaların evde bakımı ve rehabilitasyonunu uzaktan kontrol edebilirken, meslektaşlarıyla da görüş birliğine dayalı teşhis, sağlık danışmanlığı ve tele-öğretim gibi konularda bu platform üzerinden iletişim kurabilecekler. Yüksek görüntü çözünürlüğünde medikal veri aktarımını yüksek hızlarda sağlayan platform ile gerek Doktor-Doktor, gerekse Doktor-Hasta arasında uzaktan iletişim alanında çok büyük bir ilerleme kaydedilmiş olacak. Türkiye’de bir ilk olan ve sağlık sektöründe yeni bir dönemin başlamasını sağlayacak bu projeye liderlik etmekten dolayı gurur duyuyoruz. Ülkemize değer katacak yeni projelere imza atmak için çalışmalarımıza Türk mühendislerimizle devam ediyoruz.”