İnternet denize indi

Dünyada bir ilk olan OnSealine projesi kapsamında TTNET WiFi altyapısı ile İDO feribotlarında yolcular, denizin ortasında kablosuz internet keyfini yaşayabilecekler. Türk Telekom grup şirketi Innova tarafından üretilen, feribot ve iskelelere yerleştirilecek “Akılmatik” isimli kiosklardan, internete girilebileceği gibi doğalgaz, su ve elektrik faturalarını ödenebilecek; internet bankacılığı işlemlerini yapılabilecek.

OnSealine Projesi’nin tanıtım toplantısı, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İDO Genel Müdürü Ahmet Paksoy, Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt ve TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz’ın katılımıyla Adnan Menderes Feribotu’nda yapıldı.

Yeni proje kapsamında, dünyada bir ilk olan uygulamayla 33 İDO iskelesine ve hızlı feribotlarına kurulan TTNET WiFi altyapısı ile yolcular, denizin ortasında TTNET WiFi ile kablosuz internet kullanabilecekler. İlk etapta 8 hızlı feribot ve İDO terminallerine kurulacak olan “Akılmatik”ler, yakın bir zamanda İstanbul’ un önemli merkezlerine yerleştirilecek.

Akılmatikler üzerinden;

  • İDO bilet ve Sea& Miles Bonus işlemleri yapılabilecek.
  • Türk Telekom ve grup şirketlerinin fatura ödeme, hizmet/paket/servis satın alma gibi işlemleri gerçekleştirilebilecek.
  • İnternet bankacılığı işlemleri yapılabilecek.
  • İGDAŞ, İSKİ, BEDAŞ v.b. kurumların faturaları ödenebilecek.

TTNET WiFi hizmeti kapsamında;

  • TTNET ADSL aboneleri hediye TTNET WiFi dakikalarını yol boyunca denizin ortasında kullanacaklar.
  • TTNET ADSL abonesi olmayanlar da yolculuk esnasında kiosklardan veya TTNET WiFi karşılama sayfasından kredi kartlarıyla dakika satın alıp kullanabilecekler.
  • Verilen WiFi hizmeti ile TTNET ADSL aboneleri, TTNET’in Tivibu, TTNET Müzik, TTNET Oyun vb. ürünlerini yolculukları boyunca kullanabilecekler.