İnternet evi personel yokluğundan kapandı

Türk Telekom ve Korkuteli Belediyesi tarafından açılan İnternet Evi’, yer ve personel sıkıntısı nedeniyle kapatıldı. Türkiye’de internet kullanımını yaygınlaştırmak amacı ile Türk Telekom tarafından 2007 yılında başlatılan ve 850 ilçenin her birine internet evi açılmasını hedefleyen proje kapsamında 2008 yılında Korkuteli Belediyesi tarafından ücretsiz olarak halkın hizmetine sunulan İnternet Evi kapatıldı. Bu durumun kendilerine üzdüğünü belirten Korkuteli Belediye Başkan vekili, yer ve personel sıkıntısı olduğunu belirtti.

Uygun bir yer arayışı içinde olduklarını belirten vekil, “Daha önce İnternet Evi olarak kullanılan yerin bir bölümünü düğün salonun yangın çıkışı olarak kullanacağız. Bir bölümünü de meclis toplantı salonu olarak kullanacağız. 20 tane bilgisayarın hizmet verdiği bir internet evinin olmasını bizler de istiyoruz. Ama yer ve personel sorunu , yüzünden bu hizmeti veremiyoruz” şeklinde konuştu.

Türk Telekom Korkuteli Şubesi Baş Teknisyeni Bilal Bozkurt ise uzun süredir hizmet vermeyen İnternet Evi’nde bulunun malzemeleri geri aldıklarını bildirdi. Bozkurt, gerekli yazışmalardan sonra 20 adet bilgisayar, 20 adet ekran, 20 adet klavye, 20 adet bilgisayar masası, 20 adet çalışma koltuğu, 1 adet yazıcı ve 1 adet kumayı Türk Telekom Korkuteli Şubesi olarak geri aldıklarını söyledi.