İnternet yıkılıyor, AKPli vekiller yer isimlerini tartışıyor

İnternet yıkılıyor, AKPli vekiller yer isimlerini tartışıyor
yuksel-ozden

Yüksel Özden

Ülkede internet konusunda inanılmaz olaylar oluyor, halk sesini duyurmak için biber gazı solumayı göze almış, AKPli milletvekilleri sosyal medya kuruluşlarının Türkiye’deki belli yerleşim yerlerinin Latince isimlerini kullanmaya başlamasını eleştiriyor. AK Parti Muğla Milletvekillerinin tepkisini çekti. AK Parti Muğla milletvekilleri Yüksel Özden ve Ali Boğa, konunun düzeltilmesi için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na başvurdu.

Sosyal paylaşım sitesi yönetimine tepki mesajları gönderen özellikle Fethiyeli kullanıcılar girişimlerine bir cevap alamadığı açıklanırken, sosyal medyada konunun siyasi malzeme olarak kullanılmaya çalışıldığı ileri sürüldü. Sosyal medya kuruluşlarından tepkilere cevap verilmemesi ve tavır değişikliğine gidilmemesi sonucu AK Parti Muğla Milletvekilleri Ali Boğa ve Yüksel Özden konuyu Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na taşıdılar.

Ben olsam bu konuyu en azından böylesi günlerde dillendirmezdim. Yani gerçekten şimdiye kadar bu kadar kötü durumda kalan bir milletvekili, iletişimi bu kadar yanlış kullanan insanlar görmedim.

Helal olsun!..

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş