Las Vegas’taki teknoloji fuarı oyuncak meraklılarının da ilgisini çekecek ürünler sunuyor. AR.Drone adı verilen ve telefonlar üstüne yazılmış yazılımlarla uzaktan kumanda edilen “iPhone Helikopteri” bu sene yenilendi. iPhone Helikopteri olarak anılmasına rağmen cihaz Android işletim sistemi kullanan telefon ve tabletler tarafından da kontrol edilebiliyor. İki sene önceki fuarda tanıtılan ve yüksek fiyatına rağmen ilgi odağı olan bu cihazın yeni özellikleri onu gerçek bir insansız uçak yapmaya yetecek gibi görünüyor.

Parrot tarafından üretilen ve 299 dolara satılan cihazın üstünde 720 satır çekim yapabilen bir kamerası bulunuyor. WiFi bağlantısı üstünden çektiği görüntüleri anlık olarak telefon ve tabletlere gönderebilen AR.Drone, uçuş kolaylığı sağlamak için telefonlarda da kullanılan ve hareket algılamak için yarımcı olan cayroskop ve basınç algılayıcısı var. Bu cihazlar sayesinde mini araç havada dengede tutuluyor. Yine cihaz üstünde bulunan manyetometre sayesinde cihazın sağ sol manevraları ceptel gelen sinyallerle mükemmel yapılabilir hale gelmiş.

Cihaz üstündeki bir yazılım, çekilen tüm videoların internete aktarılıp diğer AR.Drone sahipleriyle paylaşılabilmesini sağlıyor. Bunun dışında yine bir yazılım sayesinde cihazın ona verilen rota kapsamında dolaşmasını ve gördüklerini çekip geri gelmesini sağlamak mümkün.