İki gün boyunca uyusak, uyandığımızda her şey farklı bir hal alacak neredeyse. iPhone, Motorola, HTC, Samsung arasındaki çekişme ve davalar gün geçmiyor ki farklı bir hal alsın. Bundan iki gün önce aldığımız haberde Apple’ın tüm 3g’li ürünlerinin Almanya’da yasaklandığı duyurulmuştu. Yakın zamanda Google tarafından satın alınan Motorola Mobil’in patentlerinden bir tanesini 3G’li cihazlarında ihlal ettiğine karar verilen Apple’ın, Almanya online mağazalarından iPhone 4S dışındaki tüm 3G’li cihazlarını çekmesi emredilmişti.

Motorola bunun yanında iCloud servisi ile alakalı da bir patent davası da kazandı. Şirket, Apple’dan zararını ödemesini talep ediyor ve bu milktar 132 milyon dolar.

Peki bugün ne oldu? En son gelen haberler mahkemenin bu tedbir kararını kaldırdığı yönünde. Yani Almanya’da Apple ürünleri tekrar satışa sunuldu. Özetlemek gerekirse Perşembe günkü duruma geri dönüldü. Telekom sektöründe çıkan haberler, ayılıp bayılan Apple kullanıcıları bu üç güne damgasını vurduğuyla kaldı.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.