Kalem tablete geri döndü

Kalem tablete geri döndü

Fujitsu, üst seviyede güvenlik sunan klavyesiz tablet PC’si STYLISTIC Q550, finanstan mühendisliğe, sağlıktan, endüstriyel tasarıma kadar pek çok alanda ağırlığını hissettiriyor. Windows 7 işletim sistemi kullanan STYLISTIC Q550, N-Trig tarafından geliştirilen dijital kalem ve çok yönlü dokunma sağlayan DuoSense ekran teknolojisi ile fark yaratıyor.

STYLISTIC Q550’de kalem ve çoklu dokunmatik ekran birbirini tamamlıyor. Kullanıcılar, klavyeye ihtiyaç duymadan, kalem ile doğrudan ekran üzerinde yazı yazarak Excel, Word gibi programları rahatça kullanabiliyor. İnternette dolaşırken, web sitelerinin adresini kalemle not etmek mümkün oluyor.

Kalemin kullanımı sırasında elin ekrana dayanmasını algılayabilen hassas teknolojisi, kalem kullanımını daha üst seviyeye taşıyor. Dokunmatik ekran sayesinde ise dokümanlar ve web siteleri parmakla kaydırılarak gezilebiliyor. Kullanıcılar parmak uçlarını kullanarak yazı ve resimleri büyültüp küçültebiliyor.

Tablete entegre edilen DuoSense teknolojisi sayesinde kullanıcılar deftere yazar gibi tablet PC’nin ekranına yazabiliyor. Veriler Excel dosyalarına el yazısı ile girilebildiği gibi, e-postalar ve e-kitaplara el yazısıyla not alınabiliyor. Çizim işlemlerinde ise kalemin sertliği ayarlanabiliyor ve çizim için gereken farklı fırça veya renk gibi unsurlar kolaylıkla seçilebiliyor.

 

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş