Anadolu’nun acayip laflarından biridir bu. Kırk kapının gelini derler, bir türlü mutlu evlilik kuramamış, başından çok badireler geçmiş insanlar için kullanırlar. Yahoo gerçekten de böyle oldu.

Yahoo’da geçen ay kovulan CEO’nun ardından sular durulmuyor. Yahoo’nun satılacağına dair çıkan dedikodulardan biri Alibaba Group’un CEO’su Jack Ma’nın, Yahoo’yu almayı çok isteyeceklerini duyurmasından sonra yayıldı. Ma, Stanford Üniversitesi’ndeki konuşmasında yaptığı açıklamada yalnızca Yahoo’yu satın almakla kalmayıp, Yahoo’nun Alibaba Group’ta bulunan hisselerini de geri almak istediklerini belirtti.

Bu haberlerin ardından Yahoo’nun hisseleri yüzde 5 aratarak 13,8 dolar seviyesine ulaştı.
E-ticaret devi şirkette yaklaşık yüzde 40 hissesi bulunan Yahoo’nun hisselerini Alibaba Group’a devretmesi Yahoo’nun geçtiğimiz ay işten çıkartılan CEO’su Carol Bartz tarafından şiddetle reddedilmişti. Yahoo ise şu sıralar potansiyel opsiyonları göz önünde bulundurarak çeşitli değerlendirmeler yapıyor. Ancak nihai bir karar verilmesi aylar süreceğe benziyor.
Yahoo’nun yeni CEO arayışları tüm gizliliğini korurken konu ile ilgili bir danışmanlık firması ile mi çalışıldığı ve bu arayış sürecinde nerede olunduğu konusunda hiçbir bilgi sızdırılmıyor. Yalnızca Bartz’ın gönderildiği dönemde şirketin satılık olmadığı yönünde yapılan açıklamalardan dolayı şirketin satışı henüz beklenmiyor. Ancak analistlerin ortak görüşüne göre şirket zaman içinde diğer güçler tarafından ele geçirilecektir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.