Little Caesars’tan bol malzemeli SPAM dosyası

pizzaİsim vererek haber yapmak ve firmaları hedef göstermek benim çok severek yaptığım bir şey değil. Ama konu SPAM olunca ve tüm yollardan geçmeye çalışıp bunu engellemeyi başaramadığımda bu firmaları ifşa etmek, belki onları durdurabilir, insanımızın insan gibi cep telefonu kullanmasını sağlayabilir diye bunu yapmayı görev biliyorum.

Little Caesars bir pizza firması. Kimi zaman severek satın aldığım ürünleri var. Bu firmanın bulunduğu yerleri de bilmiyorum. İhtiyacım olduğunda yemeksepeti.com sitesi üstünden alışveriş yapıyorum. Buraya kadar herşey yolunda gidiyor.

Ne var ki Little Caesars, her sipariş verdiğinde benim telefonlarımı bana sormadan SMS gönderim listesine alıyor. Her seferinde dememin sebebi şu: Her seferinde o isteden çıkıyorum ve her siparişimden sonra otomatik olarak bana SPAM SMS’leri gelmeye başlıyor.

Ben telefon numaramı onlara değil yemeksepeti.com adresine veriyorum. Sebebi de gelir de beni bulamazlarsa adresim için beni aramalarını sağlamak. Ama LC kendinde bana SMS atma hakkı görüyor. Her allahın günü bir promosyon SMS’i gönderiyor bana. Çünkü pazarlamayla uğraşan şahıs, yoğun SPAM SMS gönderimiyle beni pizza almaya ikna edeceğini düşünecek kadar yetersiz bir kişi.

Her seferinde onlara telefon açıp zavalı şubedekileri benim telefon numaramı silmeye ikna etmeye çalışıyorum. “Ama he yavrum he sildim sildim” modunda hemen telefonu kapattıktan iki saat sonra tekrar SMS aldım.

İşin en acı yönü bir gazeteci olarak şirketin merkezini aradım. Basın bölümünden, SMS atımı sağlayan pazalama biriminden herhangi biriyle görüşebilmek istedim. İlgili kişi yokmuş. İlgili kişi olmayınca şirketin iletişimi de olmamış sayıldı.

LC bana istemediğim SMS’i atamaz. Buna hakkı yok. İstemediğimde silme hakkına sahip değil. Çünkü ben istemeden bana SMS atma hakkına sahip değil. Ben her gün gidip LC’nin kapısına pislesem, isemediğinizde söyleyin bir daha yapmayayım desem bu hoş karşılanır mı? Zannetmiyorum.

Büyük kurum olmak çok dükkan açmakla değil, müşterisine özen göstermekle olur. LC müşterisini sevmiyor. En azından beni sevmiyor. Onların SMS’leri geldikçe onları ifşa etmeye devam edeceğim.

Bu arada oradan bir daha hiçbir ürün almayacağım. Benim hakkımı gaspeden firmaya para kazandırmak istemiyorum.