Milletvekilleri ben Türk Telekom’dan bedava tablet almıyorum demeli

Habertürk gazetesi’nin haberine göre Türk Telekom, sabit telefon ve internet hizmeti sunumu kapsamında milletvekillerine Ekim ayı başında ücretsiz olarak Motorola XOOM tablet bilgisayar verecekmiş. Tablet bilgisayarların, yeni yasama yılının hemen başında teslim edilecekmiş.

Cihazın bedelini 1.630 TL. 550 milletvekiline cihaz dağıtım maliyeti 896.500 TL. Miletvekillerinin 10.1 inçlik geniş ekranda USB girişi olan Android Honeycomb işleim sistemli bir cihaz kullanması hepimizi mutlu eder. Teknolojiye yakın milletvekilleri görmek hepimizin işine gelir. Ama bunu neden Türk Telekom’dan bedava alsınlar ki?.. Eğer teknolojiye verecekleri 1.630 liraları yoksa hakikaten almasınlar.

Yolsuzlukların üstüne gideceğini söyleyerek 2000’li yılların öncesinde iktidara gelen AKP, kimseye beş kuruş yedirtmeyeceğini söyleyen CHP ve MHP eğer bu bilgisayarları kabul ederlerse veya biz bunu istemiyoruz demezlerse bu ülkenin çivisi çıkmış demektir.

Şirketler sattıkları ürünlerden birer adet her milletvekillerine vermeye başlarsa bu ülkede durmamızın zamanı geçmiştir demektir. O zaman Ağaoğlu birer ev versin tüm milletvekillerine… Ford birer araba versin. THY birer uçak versin.

Önümüzdeki günlerde 15 milyon öğrenciye birer tablet verme projesi yapacak olan devletimizin bugünlerde her milletvekiline birer tablet vermesi yanlıştır. Dedikodu mekanizmasının kimse önünü alamaz.

Meclisin, vekilerin veya yetkililerin bir an önce çıkarak “hayır biz kimseden ücretsiz cihaz almıyoruz” demesi şarttır.

Hem Türk Telekom yapacağı sabit telefon ve internet sunumunda neden ücretsiz bilgisayar veriyor ki?