Milletvekilleri istediği kadar SMS atabilirmiş çünkü ticari değilmiş

İstenmeyen mesajlara sıkı denetim ve düzen getirilirken, milletvekillerinin seçmenlerin telefonlarına gönderdiği mesajlar şikayet konusu oldu. TBMM’ye başvuran vatandaşlar, istemedikleri halde milletvekilleri tarafında cep telefonlarına mesaj gönderilmesinden şikayetçi oldu. TBMM konuyu Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na
ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığına sordu. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı TBMM’ye gönderdiği yazıda, milletvekillerinin vatandaşlara gönderdiği mesajların ticari netliği bulunmadığı, mesleki veya ticari faaliyet kapsamda kazanç sağlamaya yönelik olmadığı için yasak kapsamına girmediğini bildirdi.

Haber Milliyet Express kaynaklı. Burada elbette çok yanlış bir şey var: Birinin size sizin izin vermediğiniz mesajların size rağmen size gönderilmesi durumu söz konusu. Bu insanların bundan para kazanması kazanması gerekmiyor size gönderilmesini engellemek için… O cep telefonu sizin özel alanınız. Para kazansa da kazanmasa da sizden belirli bir izni almış olması lazım. Siz milletvekili olabilirsiniz ama bu sizi toplam kural ve kanunlardan bağımsız bir konuma getirmiyor. Çok yanlış!