Motorola’nın tableti sadece Türk Telekomla gelecek iddiası

Sabah gazetesinde Timur Sırt’ın haberine göre dünyada en çok satan tablet bilgisayar iPad’in bir numaralı rakibi Motorola Xoom Türkiye’de Türk Telekom tarafından satışa sunuluyor. Telefon faturasıyla Xoom’u satın almak mümkün olacak Çok hızlı, yetenekli ve flaşlı AÇMA kapama tuşu arka yüzeyde yer alıyor. Ekran kilidini açmak için işaretli noktada parmakla yuvarlak bir daire çizmek yeterli oluyor. Çift çekirdekli işlemciye sahip Motorola Xoom rakiplerine göre daha hızlı.

Televizyona micro HDMI ile diğer cihazlara mini USB ile kolayca bağlanıyor. iPad 2 ile farkı 100 gram daha ağır. Ekranı daha kaliteli, kamerası flaşlı ve tüm internet sitelerini açabilecek flash yazılım desteği var. Fiyatı ise ABD’de 599 – 799 dolar arasında değişiyor.

Tablet bilgisayar almak için seçenekler artıyor. Rekabete iPad 2’nin en büyük rakibiMotorola Xoom da katılıyor. Sadece Türk Telekomtarafından satılacak Xoom, telefon faturası veya kredi kartı ile de satm alınabilecek. iPad 2, ABD’de 499 ile 825 dolar arasında satılırken Xoom’un ABD satış fiyatı 599 799 dolar arasmda değişiyor.

Türk Telekom’un anlaşma aşamasmda olduğu ürün mayıs veya haziran aymda Türkiye’de satılması bekleniyor. iPad 2’nin en büyük rakibi Xoom ABD ve Almanya’dan sonra Avrupa’da ilk kez Türk Telekom ile satışa çıkacak. Grup şirketleri Avea ve TTNETmağazalarında da satılacak Xoom almak isteyenler peşin ve telefon faturasına taksitle ödeme yapılabilecek.

ABD’de 599 ve 799 dolara satılan Motorola Xoom’un, Türkiye’deki tablet yarışını kızıştırması bekleniyor.  Dokunmatik tablet bilgisayar rekabetine telekom şirketlerinin de girmesiyle satışların katlanarak artması bekleniyor. Türk Telekom’un telefon faturasına ödeme kolaylığı ile satışların 10 binli rakamlarla artması beklenebilir. 32 GB depolama seçeneği ile satılacakMotorola Xoom kamera, işlemci hızı ve ekran kalitesiyle öne çıkıyor.

İşletim sistemi: Anciroid 3.0 Honeycomb

Ekran: 10.1 inç WXGA1280 x 800 piksel

Ağırlık: 730 gram

Kamera: Ön ve arkada 2 adet

İşlemci: Çift çekirdekli NVIDIA Tegra 2

Pil: 8 saat video izleme

Bağlantılar: GPS anteni, kulaklık girişi, kablosuz Wifi, 3G, Bluetooth 2.1.

Girişler: HDMI çıkışı, mikrofon, 3.5 mm stereo kulaklık girişi, Normal boyutta SİM kart girişi, mini USB.

İşletim sistemi: iOS 4 3

Ekran: 9.7 inç 1024X768

Ağırlık: 630 gram

Kamera: On ve arkada 2 adet

İşlemci: Çift çekirdekli A5

Pil: 7 saat video

Bağlantılar: GPS anteni, kulaklık girişi, kablosuz Wifi,3G

Girişler: Micro SİM ve kulaklık girişi, HDMI, USB ve SD kart bağlantısı aksesuvarla yapılıyor.