Otellerde sağa sola dokunmayın diye telefonlar “yumuşadı”

Nevotek, otelcilik sektöründe oda içi TV, telefon ve mobil uygulamayı “temassız” kullandırmayı sağlayan NevoTouchless çözümüne SoftPhone özelliğini ekledi. Otelcilik sektöründe temassız çözümlere ilk kez entegre edilen SoftPhone ile konuklar, otel servislerine akıllı telefonları üzerinden kolay ve temassız şekilde ulaşarak yepyeni ve hijyen bir deneyim yaşıyor.

Otel teknolojileri arasında dünyanın önde gelen teknoloji sağlayıcılarından biri olan Nevotek, içinde bulunduğumuz pandemi dönemi nedeniyle oteller için geliştirdiği NevoTouchless çözümüne SoftPhone özelliği ekledi. SoftPhone Touchless ile konuklar kendi akıllı telefonlarını oda telefonu olarak kullanabiliyor ve otelin sunduğu hizmetlere otel tesislerinin her yerinde temassız erişebiliyor.

COVID-19 nedeniyle, hem çalışanlar hem de konukların sağlıklarının korunması için otelcilik sektörü birçok önlem almaya devam ediyor. Bu nedenle temassız teknolojiler konukların sağlığı ve hijyenleri açısından büyük önem taşıyor. NevoTouchless çözümü, otel konuklarının odalarındaki uzaktan kumanda ve telefon gibi ortak kullanılan cihazlara dokunmadan, herhangi bir mobil uygulama indirmelerine gerek kalmadan kendi akıllı telefonlarını bu cihazların yerine kullanabilmelerine olanak tanıyor. Otel konukları, kendi telefonlarını otelin telefonuymuş gibi kullanarak resepsiyonu ya da oda servisini arayabiliyor, odadaki televizyonu kumanda edebiliyor veya oda ısısını ayarlayabiliyor.

Temassız teknolojilerin konaklama sektöründe müşteri memnuniyeti açısından büyük önem taşıdığının altını çizen Nevotek CEO’su Tankut Turhan, “Telefon özelliği ile sektörde bir ilk olan ve müşteri deneyimini bir üst düzeye taşıyacağına inandığımız SoftPhone’u temassız teknoloji çözümlerinin bir parçası olarak sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Mobil cihazların kullanımı müşterilerin daha hızlı şekilde bilgiye erişimlerini kolaylaştırıyor. SoftPhone Touchless ile konuklar herhangi bir uygulama indirmeden SoftPhone’a giriş yaparak otel hizmetlerine otel sınırları dahilinde istedikleri zaman istedikleri yerden erişebiliyor. Yeni modüler çözümümüzün pazarda büyük ses getireceğine inanıyoruz” dedi.

NevoTouchless Softphone çözümü, IP tabanlı PBX sistemine sahip küçükten büyüğe tüm konaklama tesislerinde kullanılabiliyor. SoftPhone’un dahil olduğu NevoTouchless çözümleri, tesislerde konuklar için etkileşim, eğlence ve bilgi sistemlerini tamamen temassız hale getiriyor. Konuklar, akıllı telefonlarını kullanarak, otellerdeki altyapıya göre hava durumu, şehir rehberi gibi bilgilere erişebiliyor, oda servisi ve resepsiyona ulaşabiliyor, otel faturalarını görüntüleyebiliyor, rahatsız etme modunu etkinleştirebiliyor, oda ısısını ayarlayabiliyor ve odalarındaki televizyonu kumanda edebiliyor.