Panasonic yönetimi Türkleştirdi

Panasonic, genel müdür koltuğunu bir Türk’e emanet ederek Türkiye’ye verdiği önemi bir kez daha gösterdi. Panasonic Türkiye’nin genel müdürlük görevini 1 Ağustos 2011 tarihinden itibaren Ahmet Telatar yürütecek. Panasonic Türkiye’nin kuruluşundan beri operasyonun içerisinde yer alan Telatar, şirkette satış direktörü olarak görev yapıyordu. Ahmet Telatar yeni göreviyle ilgili şunları söyledi: “Panasonic Türkiye ofisinin açılışından bugüne kısa süre içinde çift haneli satış rakamlarına ulaştık. Plazma televizyonlar ve Dect kablosuz telefonlarda tüketici elektroniği satış mağazaları bazında pazar liderliğini elde ettik. Benim de amacım kısa sürede önemli hedeflere ulaşmış olan şirketimin başarısını katlayarak sürdürmek. Panasonic’in en son teknolojinin ürünü, yenilikçi çözümlerini, teknoloji ürünlerinde kaliteye büyük önem veren tüketicilerimize ilk elden sunmayı sürdüreceğiz. Dünyanın en köklü markalarından birinin Türk tüketicilerle buluşma sürecini yönetecek olmak benim için gurur verici. Bugüne kadar sergilemiş olduğumuz başarıları ve sunduğumuz değerleri geleceğe taşıma fırsatına sahip olduğum için büyük bir heyecan duyuyorum. Hedefimiz tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte halihazırda pazarda elde ettiğimiz konumu daha da büyütmek olacaktır.”

Henüz 1,5 yıllık bir sürede şirketin operasyonel altyapısını oluşturma ve en son Panasonic ürünlerini Avrupa ile aynı anda Türk tüketicilerle buluşturma süreçlerini büyük başarıyla yöneten ve 1 Ağustos tarihinden itibaren kariyerini Rusya’da sürdürecek olan Shigeo Suzuki, Panasonic’teki görev değişikliği ile ilgili şu yorumu yaptı: “1,5 yılı aşkın bir süredir Panasonic Elektronik Satış A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışıyordum. Yeni bir şirket olmamıza rağmen kısa zamanda önemli başarılara imza attık. İstanbul’da yaşamaktan büyük keyif aldım…”

1981 yılından bu yana tüketici elektroniği ürünleriyle Türkiye pazarında bulunan Panasonic, %100 Japon sermayeli bir şirket olarak, Panasonic Elektronik Satış A.Ş. resmi adı ile ticari faaliyetlerine 20 Ocak 2010 itibarıyla başlamıştı.