PayPal 7 milyar dolara geldi

Bugün CES’te eBay CEO’su John Donahoe yaptığı açıklamada; PayPal’in 2012 yılında 7 Milyar Dolarlık mobil ödeme hacmine ulaşacağını belirtti. Mobil Ödemeler Paneli’nde PayPal’ın 2011’de beklentilerini aşarak 4 Milyar Dolarlık bir mobil ödeme hacmi yakaladığını duyuran Donahoe, bu rakamın 1,5 Milyar Dolarlık 2011 tahmini ve 2010’daki 750 Milyon Dolarlık ödeme hacminin çok üstünde olduğunu vurguladı.

Mobil uyumlu ödeme akışlarının başarısı ve tüketicinin mobil alışverişe hızlı artan ilgisi bu büyümenin mimarı olduğunu vurgulayan CEO, düzenli mobil alışveriş yapan PayPal kullanıcılarının sayısı Haziran ayından bugüne 8 milyon’dan 17 milyona yükseldiğini söyledi. IBM’in verilerine göre; geçtiğimiz tatil sezonunda tüm kullanıcıların yüzde 75’i tabletlerini kullanarak alışveriş yaptı. Bu alışverişin büyük bir kısmı iPad üzerinden gerçekleşti.

PayPal’da birçok satıcı 2011’de mobil ticarete yöneldiği. Starbucks, Pizza Express, Yonder ve Fandango gibi şirketler PayPal ile işbirliği yaparak müşterilerine farklı bir deneyim sundu. Müşteriler kasada cep telefonlarının tarama özelliğini kullanarak ya da sıra beklemeden doğrudan cep telefonlarıyla ödeme yapabildi.

Artık alışveriş deneyimi, tüketicinin bir masaüstü bilgisayarın arkasında, mobil cihazda ya da mağazada olmasından bağımsız, her zaman, her yerde ve her şekilde gerçekleşebiliyor.