Sabancı, Koç ve Özyeğin’den bir Skype çıksın artık!

Sabancı, Koç ve Özyeğin’den bir Skype çıksın artık!

Etkin Girişimcilere ivme kazandıran ve küresel bir hareketin yerel önderliğini yapan Endeavor Türkiye Derneği, Altıncı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı 5 Haziran 2017’de İstanbul’da gerçekleştirdi. Toplantı sonucu Yönetim Kurulu Üyeleri arasına beş yeni isim; Barbaros Özbugutu (iyzico), Dilnişin Bayel (Accenture), Ebru Dorman (MV Holding), İlker Koçer (Oracle) ve Tankut Turnaoğlu (P&G) katıldı. Yeni üyeler, Endeavor’ın yeni dönem yönetim kurulunda uzmanlık alanları ve sektörel derinliğini artırırken, çok uluslu şirketlerin katılımı Endeavor’ın globalleşme hedeflerinin altını çiziyor.

Girişimcilik ekosisteminin içinde maddi sermayenin gelişmesinde manevi sermayenin kritik bir faktör olduğuna inanan Endeavor’ın Genel Kurulu’u ardından yapılan Yönetim Kurulu toplantısında Yönetim Kurulu Başkanlığı’na yeniden Emre Kurttepeli seçildi.

2017-2019 dönemi Yönetim Kurulu üyeleri tam listesi; dört Kurucu Üye Ali Koç, Murat Özyeğin, Özcan Tahincioğlu, Suzan Sabancı Dinçer; önceki dönemden devam eden on bir üye Alp Saul, Bülent Akgerman, Bülent Çelebi, Cansen Başaran Symes, Ebru Özdemir, Emre Kurttepeli (Başkan), Emre Zorlu, Fady Jameel (Onursal), Hayri Çulhacı, Işık Keçeci Aşur, Nevzat Aydın ve katılan beş yeni isim Barbaros Özbugutu, Dilnişin Bayel (Onursal), Ebru Dorman, İlker Koçer (Onursal) ve Tankut Turnaoğlu’dan oluşmaktadır.

Endeavor’ın 10. Yılında sürdürdükleri tüm çalışmalarında ilk günkü inançlarını hâlâ koruduklarını ileten Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli, “Son on yıldır devam eden başarılı ve etkin çalışmalarımız sayesinde desteklediğimiz yatırım alan veya şirketini satan Endeavor Girişimcileri, 1,5 Milyar Dolar değer yarattı. Endeavor Türkiye Girişimcileri, bugün itibariyle 91 ülkeye satış yapıyor ve 22 farklı ülkede 30 ofis açtı. Çin’de Alibaba.com’un, Estonya’da Skype’ın yaptığı gibi, dünya sahnesinde tek bir etkin girişimin başarısı, bütün ülkenin itibarını yüceltiyor ve hikayesini değiştiriyor. Biz de Endeavor olarak globalleşmenin altını sürekli çiziyoruz ve yeni dönemde bu yönde önderlik etmek istiyoruz.” diyerek, Endeavor gibi Türkiye’ye katma değer sağlayan STK’lardan birinin Yönetim Kurulu Başkanlığına yeniden seçilmekten onur duyduğunu iletti.

Konuya şöyle de girmek mümkün: Bu büyük oluşumun içinde Sabancı var, Koç var, Özyeğin var. AIRTIES gibi bir dev yaratmış Çelebiler, Kurttepe, Symes…

Güzel şeyler de çıkardılar şimdiye kadar peakgames’den enocta’ya, iyzico’dan pozitron’a…

ama hala bu kadar büyük insanlar bir tane uluslararası başarı hikayesi, bir tane bir milyar dolarlık şirket çıkaramadılar. bu insanlar tek başlarına bundan daha da büyük şirketyer yaptılar. o zaman niye bir uluslararası şirket yapamıyorlar?

işte onu bunu, başkanlığı filanı falanı bırakıp bize bunu söylesinler

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş