Mecliste kanunlar çıkıyor. Birbiri üstüne ve altına eklenerek bir seferde üçer beşer çıkıyor. Zeytinliklerle ilgili kanun çıkarımı sırasında araya TRT ile ilgili maddeler giriverdi. Ülkenin olağanüstü sorunlarını halledebilmek için çıkarılan olağanüstü durum kararnameleriyle TRT’ye olağanüstü faydalar sağlandı.

Tüketiciler, cep telefonunun etiket fiyatının yüzde 6’sı, bilgisayar ve tabletin fiyatının yüzde 2’sine, her türlü TV alıcısının satış fiyatının yüzde 10’una artık yasa yoluyla TRT bandrol bedeli olarak ödeyecek.

Ben devlete zaten vergi verirken; dünyanın hiçbir yerinde bulunmayan vergi türlerinde inanılmaz paralar verirken, dünyanın en yüksek KDV oranlarını bilgi taşımakla yükümlü cihazlara verirken neden bir de TRT’ye ekstra para vermek zorundayım? 1.000 dolara telefon almak zaten yeterince zorken neden üstünde 250 lirayı asla seyretmediğim, tasvip etmediğim TRT yapımlarına veriyorum?

TRT benim siyasi görüşümü asla savunmuyor. Yaptığı Ertuğrul, Heredot Cevdet Saati, Pelin Çift ile Gündem Ötesi gibi yapımlarla bende ekstra antipati uyandırıyor. Ve ben aldığım her telefon televizyon ve bilgisayarla o sevmediğim şeylere destek veriyorum.

Ben artık TRT’yi sırtımda taşımak istemiyorum. Bana zerre kadar bir şey ifade etmiyor. Bir de onun kanunun ülkenin en büyük tartışmalarından biri olan zeytinlikler kanununun içinde apar topar geçirilmesinden hiç hazetmiyorum.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.