dis fircasiOna dünyanın en akıllı şarj edilebilir diş fırçası diyorlar: Oral-B Genius… Bu bir fırçadan çok bir sistem aslında. Akıllı Fırçalama Sistemi, sahip olduğu Hareket Sensörü ve Pozisyon Algılama Teknolojisi ile büyük bir yeniliğe imza atıyor. Akıllı telefonlara yüklenebilen Oral-B App uygulaması sayesinde kullanıcılar, vihazın ağız içindeki hareketlerini anlık olarak takip edip aktarılan veriler çerçevesinde genel diş fırçalama alışkanlıkları ile ilgili de bilgi sahibi olabiliyorlar. Tüm bölgelerin diş hekimlerinin önerdiği şekilde fırçalanabilmesini sağlayan Oral-B Genius, ayrıca, sahip olduğu Salınım-Dönme-Titreşim teknolojisi ve yuvarlak fırça başlığı ile ağız sağlığının iyileştirilmesine yardımcı oluyor.

Dünya genelinde yapılan araştırma, dişlerini fırçalayan kişilerin yüzde 80’inin ağızlarında en az bir bölgeyi fırçalamaya yeterince zaman ayırmadığını, yüzde 60’ının arka azı dişlerini ya hiç fırçalamadığını ya da çok az fırçaladığını ortaya koyuyor. Avrupa özelinde bir araştırmaya göre ise ortalama diş fırçalama süresi 46 saniye. İdeal diş bakımını sunmak üzere tasarlanan Oral-B Genius Akıllı Fırçalama Sistemi; sahip olduğu hareket sensörü ile kullanıcıların temizlemekte olduğu ağız bölgelerini tanıyabiliyor, bluetooth teknolojisi üzerinden akıllı telefonlar ile iletişim kurabiliyor, akıllı telefon kamerasını kullanarak fırça pozisyonunu takip edebiliyor ve tüm verileri anlık olarak Oral-B App 4.1 uygulamasına aktarıyor. Hiçbir bölgenin atlanmadan fırçalanabilmesini sağlayan Oral-B Genius, eşit ve dengeli bir fırçalama deneyimi için de kullanıcılara yönlendirmede bulunuyor.

Oral-B Genius’ın önemli özelliklerinden biri de sahip olduğu üçlü basın sensörü ile dişlere aşırı basınç uygulanmasının önüne geçmesi. Fırçalama anında fazla basınçta bulunulması halinde Oral-B Genius’ın üzerinde bulunan LED ışık kırmızıya dönerek uyarıda bulunurken, fırça başlığının hızı otomatik olarak düşer ve titreşim sonlanır. Böylece diş etkilerinin zarar görmemesi sağlanır. Oral-B görsel basınç sensörü sayesinde dişlerini agresif bir şekilde fırçalayanların yüzde 93’ünün fırçalama gücünü azalttığı, aşırı güç kullanımı nedeniyle gereksiz fırçalamaya ayrılan sürenin de yüzde 88 oranında azaldığını gösteren veriler bulunuyor. Oral-B Genius’ın sahip olduğu Salınım-Dönem-Titreşim teknolojisi de tavsiye edilen fırçalama süresi içinde dişlerin en ideal şekilde temizlenmesini sağlıyor.

Oral-B Genius, Profesyonel Zamanlayıcı özelliği ile diş hekimlerinin tavsiye ettiği iki dakikalık diş fırçalama süresini garantiye alıyor. Oral-B Genius akıllı telefon uygulamasına bağlı olmadığında bile Profesyonel Zamalayıcı çalışıp ağzın her bölümüne yeterli sürenin ayrıldığından emin olmayı sağlıyor. Yapılan araştırmalar, Oral-B şarjlı diş fırçası kullanan kişilerin ortama diş fırçalama sürelerinin 2 dakika 27 saniye olduğunu, normal diş fırçaları ile sürenin bir dakikanın altına düştüğünü ortaya koyuyor. Oral-B’nin akıllı uygulaması ile birlikte gerçekleştirilen diş fırçalamalarının yüzde 89’u ise 2 dakikanın üzerinde.

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.