Şirketlere “kolay giriş çıkış” teknolojisi

Türkiye’nin lider güvenlik şirketi Pronet, erişim güvenliği için Heathrow Havaalanı, OxfordÜniversitesi ve T-mobile gibi kurumların tercih ettiği son teknoloji ürünü Salto Erişim KontrolSistemleri’ni Türkiye’ye getirdi. Aynı anda yüz binlerce kullanıcı ve kapıyı yönetme imkanı veren Salto teknolojileri, büyük tesislerde kapı kilitlerinin kontrolünü ele alıyor. Metal anahtar kullanımını ortadan kaldıran sistem, böylece binlerce çalışanın her birisinin hangi kapıyı açıpaçmayacağını anında ve kablosuz olarak kontrol etme imkanı veriyor.

Bu sayede her çalışanın hangi bölüme girebileceği, hatta hangi toplantı salonunu hangi saat aralığında kullanabileceği kolayca belirlenebiliyor. Kimin gün içinde hangi ofise, odaya girdiğinin kayıt altında tutulmasıyla da kurum için güvenliği üst noktada tutmak mümkün oluyor. Üstelik kurumun güvenlik birimleri tümbunları tek bir erişim kontrol sistemi üzerinden uzaktan, kablosuz olarak belirleyip değiştirebiliyor.

Salto Erişim Kontrol Sistemleri, anahtar kartı, ağ bağlantılı kilitler, entegre erişim kontrol yazılımı,şifreleme cihazı ve çevrimiçi erişim kontrolü Hotspot cihazından (duvar okuyucularından) oluşuyor. Büyük şirketlerin bir erişim kontrol sisteminden beklediği her şeyi içeren Salto Erişim KontrolSistemleri, sınırsız denetim izinden dinamik erişim profili değişikliklerine, takvim ve mesaikontrolünden davetsiz misafir alarmına, hatta otomatik kayıp anahtar kart iptaline sıradan elektronikkilitlerde bulunmayan çok sayıda ileri teknoloji özelliklerine sahip.