Siyasi partiler seçime SMS gelirleriyle hazırlanıyor

Yalçın Bayer Hürriyet’teki bugünkü köşesinde siyasi partilerin Turkcell ile çözüme giderek parti üyelerinden apylık düzenli ücret toplamaya başladığını söyledi.

CHP’nin mali işlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Hurşit Güneş’in verdiği bilgiye göre bu konuda herhangi bir hukuki engelleyici unsur yokmuş. Üyeler istererse 3, isterlerse 100 TL verebilirlermiş. Turkcell ile ilgili yapılan anlaşma kapsamında Turkcell verdiği hizmet karşılığında bu 3 TL’nin belli bir kısmını alıyor.

Bu iş birinci sırada MHP ile başlamı, zaten yapılan bir şeymiş. İkinci sırada SP gelirini bu şekilde artırmaya karar vermiş. Şu anda AKP buna başlamak üzereymiş.

CHP numara olarak 6247’yi seçmiş. 6 rakamı 6 oku, 247 ise CHP’nin harflerinin cep telefonu üstündeki klavyedeki dizilimini anlatıyor. Tabii ki bu ödemeler sadece SMS ile değil, yapılan anlaşma kapsamında bankalarla da yapılabiliyor.

Partiler şu anda Avea ile anlaşmak üzereymiş. Haberin en ilginç yanlarından biri ise Voadfone’un alt yapısının henüz böyle bir şeye hazır değil detayı.