Türk Oksijen küresel AR-GE merkezi oluyor

250 kişilik Türk mühendis kadrosuyla bugüne dek pek çok önemli başarıya imza atan Oksijen Ar-Ge, Vodafone Grubu’nun “Küresel İnovasyon Merkezi”nden biri olarak yoluna devam ediyor. Aynı zamanda Vodafone Grubu’nun Lokasyon Bazlı Servis ürünleri konusunda “Mükemmellik Merkezi” seçilen Oksijen Ar – Ge, böylelikle önümüzdeki dönemde ülkemizin bir “katma değerli hizmet ihracat üssü” olma hedefini destekleyici çalışmalarına artırarak devam edecek.

Vodafone Türkiye tarafından düzenlenen basın toplantısında Oksijen Ar-Ge yeni kurumsal kimliği ile tanıtıldı. Sadece Vodafone Türkiye için değil, tüm Vodafone Grubu için teknoloji üreten Oksijen Ar-Ge, Türk mühendisliğinin başarısını ve birikimini çalışmalarına yansıtarak teknoloji ihracatını artıracak ve Türkiye’nin Ar – Ge alanında gelişmesine katkıda bulunacak. Yaptığı çalışmalarla yerli teknolojinin gelişimine ciddi destek veren Oksijen Ar-Ge, geliştirdiği teknolojilerle milyonlarca aboneye ulaştı.

Vodafone Grubu tarafından Lokasyon Bazlı Servis ürünleri konusunda geçtiğimiz yıl “tercih edilen üretici” olarak seçilen Oksijen Ar-Ge, bu konuda “Küresel Mükemellik Merkezi” haline geldi. Böylece Vodafone içerisindeki lokasyon bazlı platform ve servislerini geliştirme uzmanlığının Oksijen Ar-Ge’de olduğu teyit edildi. Bu çerçevede Vodafone Grubu önümüzdeki dönemde lokasyon bazlı platform ve servisleriyle ilgili tüm projelerini Oksijen Ar-Ge’nin bilgi birikimi ve deneyimi ışığında gerçekleştiriyor olacak.