Skype CEO: Çok Üzgünüz

Çarşamba günü Skype kullanıcıları için çok zor geçti. Özellikle profesyonel amaçlarla kullanan kişiler yaşanan teknik aksaklık ve sonrasında gelen açıklama yapılmayan saatlerde ne yapacaklarını şaşırdılar. Kimileri servisin hemen geri geleceğini düşünürken, kimileri de durumun üstesinden değişik çözümlerle gelmeye çalıştı.

Perşembe günü hizmet yavaş yavaş yerine gelirken hala kullanıcıların yükledikleri kredilerin bir kısmı hesaplarında gözükmüyor. İşte bu durum yüzünden Skype CEO’su geçtiğimiz saatlerde bir video açıklama yaptı. Tony Bates yaptığı açıklamada bu durumun hiç yaşanmaması gerektiğini ve yol açtığı zararlardan ötürü herkesten özür diledi.

Yayınlanan video bu:

[youtube]hZCk2oBRCNw[/youtube]

Yapılan bu açıklama Meksika körfezinde gerçekleşen petrol krizinde BP CEO’su Tony Hayward’un özür videosunu akıllara getirdi. Bu video uzun zaman konuşulmuş ve sorun uzun süre devam etmişti. Hatta South Park gibi çizgi filmler Hayward ile dalga geçen parodiler yayınlamıştı.

Parodi videosu:

[youtube]I4PGBSptYCI[/youtube]

Perşembe sabahı itibariyle Skype kullanıcılarının yüzde 80’i online olabildi. Bu rakam kriz anında yüzde 16 civarındaydı.