Sosyal medyada toplu hack gecesi

Sosyal medya ilk kez toplu olarak korsanların saldırısına uğradı. Talihsiz bir biçimde bir ajansın tüm müşterileri aynı anda Fçebook ve Twitter hesaplarının kontrolünü kaybetti. Bu konuda br geceden alınan alınması gereken dersleri sizlerle paylayşmak istedim. Sizin de eklemeleriniz varsa lütfen yorumlarınızı bırakın:

  1. Bütün hackerlar bilgisayar dahisi olmayabilir. sosyal yoldan da yapılan hackleme olayları vardır, bu da uzmanlıktır
  2. Sosyal medyayı viral maymunluktan ibaret görmenin aslında ne kadar yanlış olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır. Sosyal medyada da iletişim gereklidir sözümüzün değeri bu gece yapılacak ve yapılmayacak açıklamalarla ortaya çıkacaktır
  3. Ne iş yaparsanız yapın eğer birilerine dokunuyorsanız, iletişime ve etkileşime geçiyorsanız  şirketinizde kodcu ya da hesap yaratıcı kadar iletişimci besliyor olmanız da gerekir
  4. Terör örgütünün hacklemesi en korkunç senaryo değildir. Ş anda terör örgütüne lanet okuyarak bu işin içinde çıkılabilir. (Çıkılmalı demiyorum) Orada tüm marka ve ajansıyla dalga geçilmesi daha korkunç olurdu.
  5. Bu konuda ajansların bak o ajans işini yapamamış becerememiş gibi şeylerin söylenmesi, o ajansa değil sosyal medyaya zarar verir. Buna çok dikkat etmek gerekir.
  6. Önümüzdeki günlerde; şirketlerin girmeyi zaten çok zor kabul ettiği sosyal medyadan çıkmamaları için onları eserleyip beserlemek gerekebilir.

NOT: Bu yazıda hesabı kapatılan şirketler ve bunlara bakan ajansın ismi bilerek geçirilmemiştir.