Superonline gececilere kota olmasın dedi

Gece kusuTurkcell Superonline, Türkiye’deki internet kullanım alışkanlıklarını değiştirmeye devam ediyor. ”Gece Kuşu” kampanyasıyla Turkcell Superonline aboneleri, gece boyunca ışık hızında fiber internet ile sınırsız indirmenin keyfini yaşıyor. “Gece Kuşu” kampanyası, 00.00-06.00 saatleri arasında 50 Mbps hız ile rahat rahat internetten indirme yapmalarına imkan tanıyor.

Mevcut ve yeni Turkcell Superonline fiber internet müşterilerinin yararlanabildiği kampanyada, 50 Mbps hız ve 100 GB hız alanı içeren limitsiz paket sunuluyor. Kampanyanın geçerli olduğu saatlerde hız alanı kalkıyor ve bu kampanyadan yararlanan fiber internet aboneleri daha uzun süre 50 Mbps hızla fiber internet keyfini sürdürebiliyor.

Turkcell Superonline müşterileri “Gece Kuşu” kampanyasından yararlanmak için 24 ay taahhütle ayda yalnızca 79 TL ödüyor. Turkcell Superonline’dan numara tahsis eden ya da ev telefonunun taşıyan ses aboneleri için aylık ödeme miktarı ise 69 TL.

Turkcell Superonline “Gece Kuşu” kampanyası, 30 Eylül 2013 tarihine kadar abone alımına açık kalacak.

Yorumsuz haber olmaz. Superonline bülteni sebebini anlayamadığımız biçimde karmaşık. Hız alanı dedikleri şeyin aslında kota olduğunu düşünecek olursak, gece vakti saat 24’ten sonra mevcut kotanızdan yemeden indirme yapabilmeniz anlamına geliyor. Fikren güzel ama hız alanı diye bir şeyle bezendiğinde gerçekten bu mükemmel hareket bir anda anlaşılmaz hale geliyor. Mesela bedava kelimesini kullanmayı sevmez pazarlamacılar. Malın değerini düşürür. Ama kota kelimesini hız alanına çevirmemize de imkan yok. 4 harfli bir kelimeyi iki kelimeye çevirmeniz zaten zor. Bir de anlatmayan iki kavram üstünden gittiğinizde iyice içinden çakılmaz oluyor.

Bu arada bir SOL kullancısı olarak gecede 6 saat kotasız indirmek için 24 ay taahhüde girerek mevcut kullanımımdan çıkmak? Bunu yapmazdım sanırım. Hep birlikte gece indirme hızlarında bir değişiklik olacak mı bakalım.