T-Mobile bedava Netflix ile müşteri arayacak

T-Mobile bedava Netflix ile müşteri arayacak

ABD’de giderek kızışan sabit operatörlük pazarında son noktayı T-Mobile koydu ve tüm abonelerine ücretsiz Netflix aboneliği vermeye başladı. Şirketten verilen bilgiye göre Netflix ile yapılan anlaşma ayrıcalıklı hükümler içeriyor ve T-Mobile, AT&T ve Verizon üçgeninde bu hizmeti sadece T-Mobile verebilecek.

Şirket, iki veya daha fazla hattı olanlara Netflix hizmetini bedavaya veriyor. 4 T-Mobile hizmeti alındığında hatların tanesi 40 dolara geliyor.

ABD iletişim pazarında data fiyatları sürekli olarak sınırsız ve kotasız seviyesine getiriliyor ve fiyatlar düzenli olarak düşüyor. Fiyatlar düşmesi tüm operatörler için hayatı daha zor hale getiriyor. T-Mobile belki de bu fiyat indirme sarmalından farklı promosyonlarla kurtulmaya çalışan ilk şirket olacak.

Bu arada ABD’deki üç büyük servis sağlayıcı arasında kotasız internet veren AT&T ve Verizon hatlarında sorunlar çıkmaya başladığı dile getiriliyor. Yapılan ölçümler de bunu ortaya koydu.

T-Mobile CEO’su John Legere yapılan ortaklığın hem Netflix hem de kendileri için harika bir seçim olacağını söylerken

T-Mobile, kendi sınırsız planı “sınırsız olarak inşa edilmiş şebekeye” bindirken, “ağırlığıyla mücadele eden” şebekelerde taşıyıcılar tarafından “isteksizce” sunulan sınırsız planlar bulunduğunu söyledi.

Netflix CEO’su Reed Hastings, giderek artan sayıda kişinin mobil cihazlarda video izlediğini, yapılan ortaklığın doğru zamanda ve doğru şirketler arasında yapılmış harika bir işbirliği olduğunu belirtti.

ABD coğrafyasında yapılan araştırmalara göre kullanıcılar ekran başında geçirdikleri vaktin yüzde 50’sini video izlemek için harcıyor.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş