Tablet okullara girdi

Işık Okulları, yeni dönemde öğrencilerinin bilgiye ve kitaplara erişimini kolaylaştırmak ve okuma alışkanlıklarını geliştirmek amacıyla, reeder e-kitap okuyucu cihazların Türkiye dağıtıcısı SELEKT Bilgisayar ve dijital içerik firması Overdrive ile işbirliği yaparak iki kampüsünde Sanal Kütüphane kurdu.

Dünyada yükselen e-kitap trendinin ülkemizdeki öncüsü ve pazar lideri konumunda olan reeder marka e-kitap okuyucular, Işık Okulları’nın Nişantaşı ve İçerenköy kampüslerindeki 300.000 adet e-kitap, sesli kitap ve eğitim videolarından oluşan kütüphaneye yerleştirildi.

Öğrenciler 300.000 kitaplık arşivde arama yapıp diledikleri kadar kitabı reeder’a indirerek kütüphaneden 2 hafta süre ile ödünç alabiliyorlar. 10.000 kitap kapasitesi bulunan reeder’ın 2 haftaya varan şarj süresi ve göz yormayan, güneş altında okuma imkanı sunan e-ink adında özel bir ekranı bulunuyor. Bu sayede hem öğrencilerin gözleri yorulmuyor hem de binlerce kitabı 240 gramlık cihazlarda taşıyabiliyor ve heryerde okuyabiliyorlar. Kablosuz bağlantı ve dokunmatik ekran seçenekleri bulunan reeder’lar öğrencilere okurken altını çizme, sayfalara not alma, sözlük gibi fonksiyonlardan yararlanma imkanını sunarak modern bir okuma ve çalışma deneyimi yaşatıyor.