Taşınabilir hafıza pazarında PQI ucuzluğu

Hafıza çubuğu olarak da adlandırılan memory stick pazarı sessiz ve derinden ama çok iyi gelişen bir dünya. Çok fazla farkında değiliz ama çantamızda, cüzdanımızda taşıdığımız bu minik aletin nasıl hayat kurtaracağını bilemeyiz. Bu aletlerin en yüksek performanslılarından biri satışa sunuldu.

DataStar, distribütörü olduğu PQI’ın yeni USB belleğini pazarla paylaştı. PQI U339V model taşınabilir bellek, USB 3.0 özellikli ve şık bir tasarıma sahip. PQI’ın Cool Drive serisinin son ürünü 16 GB depolama kapasitesine sahip. DataStar, bu ürünü rakiplerine oranla çok uygun bir fiyatla, sadece 39 dolara satışa sunuyor. PQI U339V model USB bellek, veri aktarım hızını artıran son teknoloji olan USB 3.0 arayüzünü kullanıyor. Ayrıca USB 2.0’ı da destekliyor. Çok hafif olan ürün (sadece 13 gram ağırlığında) kendi türü içinde en hafif ürün olma özelliğine sahip. Çok şık, gri alüminyum alaşımlı kasası bulunan ürün zarif görünümünün yanı sıra rahat taşıma olanağı da sunuyor.

Bu cihazları seçerken şu özelliklere sahip olmasına çok dikkat etmeniz gerekiyor: GB başına düşen fiyat (şu anda 2.5 doların altında), sağlamlık, veri aktarım hızı, boyut ve ağırlığı, şıklığı…