THY’nin 12 uçağı internetle uçacak

thy ttnetTürk Hava Yolları ve TTNET arasında işbirliği anlaşması imzalandı. İmzalanan anlaşma ile TTNET, Türk Hava Yolları filosunun internet erişimi bulunan uçaklarında sunulan WiFi hizmetinin internet servis sağlayıcısı ve Türk Hava Yolları’nın marka ortağı oldu.

Uluslararası uçuşlarda kullanılan kablosuz internet altyapısına sahip 12 adet Boeing 777-300 ER tipi uçakta sunulan WiFi internet hizmeti, Nisan ayı itibariyle TTNET tarafından sağlanacak. Türk Hava Yolları’nın Boeing ve Airbus’tan teslim alacağı yeni geniş gövdeli uçaklarla birlikte, 2017 yılı sonunda 62 adet geniş gövdeli uçakta yolcuların “TTNET WiFi Fly” ile internete bağlanması hedefleniyor. İnternet altyapısı olan uçaklarda sunulan WiFi hizmetinin bundan böyle TTNET tarafından sağlanmasının yanı sıra, geniş kapsamlı bir marka ortaklığını da içeren anlaşmaya göre, Türk Hava Yolları’nın uçak içi eğlence sistemi olan Planet’te de TTNET’in reklam ve tanıtım içerikleri yer alacak.

TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, “İlk olarak uluslar arası uçaklarda kullanılan 12 adet uçaklarda WiFi Fly servisimiz olacak. VViFi Fly markası olacak ücretli olacak. Saatlik ve 24 saatlik iki paket var. THY çok uzaklara doğrudan uçuşlarla yolcuları taşıyor. 24 saatlik paketimiz var. Uçuş değiştirseniz de aynı gün dönseniz de o süre içinde kullanılabilinecek. Ücreti ise 9.99 dolar, 24 saatlik ücreti ise 14.99 dolar yani Avrupa’daki muadilleriyle karşılaştırıldığında aynı rakam. Fakat döviz kuru euro değil de dolardır. Teknoloji uydu üzerinden uçaklara internet erişimi sağlayacak. Bizde giriş sayfasıyla ücretlendirme süreçleriyle yer alacağız.” diye konuştu.